Alibaba, devasa otomat makinesi ile otomobil satacak

Alibaba, devasa otomat makinesi ile otomobil satacak

Geçtiğimiz hafta elektrikli otomobil satışları yapmak için ABD merkezli otomobil üreticisi Ford'la anlaştığını duyuran Alibaba, bugün ise odağına otomobil satışlarını alan projesinin detaylarını paylaştı. Otomobilleri satmak için oldukça ilginç bir yol izleyecek olan Alibaba, satışları gerçekleştirmek için devasa bir otomat makinesi kullanacak.

E-ticaret dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Alibaba, bu proje ile fiziksel satışlara da başlamış olacak. Otomat makinesinin nasıl çalışacağı ile ilgili bir video da paylaşan Alibaba'nın otomat projesi şirketin Taobao uygulaması ile entegre bir şekilde çalışacak.

Uygulamayı kullanmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basit. İlk etapta uygulama arayıcılığıyla test etmek ve satın almak istediğiniz otomobilin fotoğrafını çekiyorsunuz. Sistem otomobili tanıdıktan sonra sizden renk seçmenizi ve gerekli bilgileri doldurmanızı talep ediyor.

3 günlük deneme sürüşü

Sonrasında ise uygulama arayıcılığıyla bir selfie çekerek dilediğiniz otomobil için test sürüşü talebinizi oluşturuyorsunuz. Otomat makinesine ulaştığınızda ise gerekli alana yüzünüzü göstermeniz gerekiyor. Uygulamaya yüklediğiniz selfieden sayesinde sizi tanıyan sistem otomobili size teslim ediyor.

Otomobilin 3 günlük deneme sürüşü için teslim edildiğini de ekleyelim. Test sürüşünün sonrasında yine Taobao  uygulamasının yardımıyla kullandığınız otomobili veya başka bir modeli satın alabilirsiniz. Alibaba tarafından yapılan açıklamalara göre Ocak ayında devasa otomat makinelerinden 2 tane açılacak. Açılması planlanan otomatların Shanghai ve Nanjing'de yer alacağını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.