Snapchat kedilere özel yeni lenslerini piyasaya sürdü

Snapchat kedilere özel yeni lenslerini piyasaya sürdü

Uzun süredir kaybettiği ilgiyi geri kazanmaya çalışan Snapchat, kullanıcılarının kedileri için lensler yayınlayarak tüm dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Kedi lensleri olarak bahsedebileceğimiz bu yeni özellik, görsel tanıma teknolojisinden güç alıyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz kasım ayında Snapchat kamerasına görsel tanıma teknolojisi kazandırmıştı. Böylece uygulama; yiyecekleri, sporları ve hatta evcil hayvanlarını tanıyarak içeriğe göre şekillenen filtreler hazırlayabiliyordu. Bu kapsamda daha önce sadece iki boyutlu çerçeveler hazırlayan şirket, üç boyutlu filtreleri de işe dahil etti.

Artık kendinize ve kedinize biriyle uyumlu gözlükler takabiliyor, ya da gök kuşağı renginde bir unicorn'a beraberce dönüşebiliyorsunuz. Kedinizin Snapchat sayesinde kocaman gözlere kavuşması ya da kafasına bir tost ekmeği yerleştirmesi de mümkün.

Filtreler bununla sınırlı değil. Ancak filtreleri sıralamak yerine Snapchat'in bu hamlesinden bahsetmek daha önemli.

Zira yeni tasarımıyla ilgili problemler yaşayan şirket, beğenilmeyen Keşfet sekmesi nedeniyle bir çok yetişkin kullanıcıyı uzaklaştırdı. Bununla beraber hisse değerinde düşüş yaşayan Snapchat'in gelirlerinin gerilediğini de belirtelim. Son çeyrekte şirketin gelirleri 353 milyon doları bulurken, Suudi Prensinin yatırımı da politik problemlerin ışığında olumsuz bir marka imajı yaratmaya başladı.

Görünen o ki; bu noktada Snapchat'in içerik ve kullanıcı artışı için gerçekten kedilerin yardımına ihtiyacı var. İnternetin en sevilen varlıkları kedilerin, etkileşim bakımından Snapchat'e faydalı olup olmayacağını hep birlikte izleyip göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.