Gmail'in yeni iOS sürümünde, tüm e-posta adresleri için birleştirilmiş gelen kutusu bulunacak
Mobil

Gmail'in yeni iOS sürümünde, tüm e-posta adresleri için birleştirilmiş gelen kutusu bulunacak

  • Önümüzdeki günlerde iOS cihazlarında Gmail kullanan herkes için aktif edilecek olan yeni özellikle, bir Gmail uygulamasında açılmış olan tüm e-posta adresleri için tek gelen kutusu bulunacak.

Birden çok e-posta adresi kullanmak zorunda kalanlar, adresler arasında dolaşmanın can sıkıcı bir iş olduğunu iyi bilirler. İş yoğunluğu, gereksiz e-postalar derken cevaplanması gereken birçok ileti de bu ve benzeri sebeplerden havada kalabiliyor. G Suite ise Gmail'in yeni iOS sürümüne getirmeyi planladığı özellikle e-posta adreslerinin ve Gmail kullanıcılarının yükünü hafifletmeyi hedefliyor.

Tüm e-postalar tek gelen kutusunda olacak

Önümüzdeki günlerde iOS cihazlarında Gmail kullanan herkes için aktif edilecek olan yeni özellikle, bir Gmail uygulamasında açılmış olan tüm e-posta adresleri için tek gelen kutusu bulunacak. Kullanıcı, A ya da B adresine gelen tüm e-postaları tek bir alanda görecek. Yeni özellikten önce, yani Gmail'in şimdiki halinde, e-posta adresleri arasında geçiş yapmak için uygulamayı açıp sol üst köşede bulunan üç çizgiye, akabinde aşağı ok ikonuna tıklamanız gerekiyordu. Bundan sonra da istediğiniz e-posta adresini seçebiliyordunuz. Gmail'in aktif edilecek yeni özelliği ise kişiyi üç aşamalı işten kurtarıyor ve kullanıcının gelen bir e-postayı okumak için uygulamayı açması yeterli oluyor.

Google, e-posta adresleri arasında ileti paylaşımının olmayacağına da dikkat çekiyor. Bu da cevaplamanız gereken e-postalar için yanlış adresi kullanmanızın önüne geçiyor.

Android için Gmail'de halihazırda aktif olan özellik, 15 gün sonra hem G Suite hem de standart Gmail kullanıcıları için aktif edilmiş olacak.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri