Boni'den alışveriş merkezleri için yeni çözüm: Smart Steps
Girişim

Boni'den alışveriş merkezleri için yeni çözüm: Smart Steps

Yakın alan tabanlı mobil sadakat uygulaması Boni.me ve Boni yeni bir çözüm ile karşımızda. Boni'nin alışveriş merkezleri özelinde geliştirdiği bir çözüm olan Smart Steps, alışveriş merkezlerinde harita dönemini başlatmayı hedefliyor. İstanbul ve Chicago'da ofisleri bulunan Boni, 20 kişilik bir ekip ile büyümeye devam ediyor.

Kat planlarının harita uygulamalarına entegrasyonu olarak hizmet veren Smart Steps, kullanıcılarına Google ve Apple harita uygulamalarında yer almak, iç mekan haritaları ile kat bazlı görünürlük ve mağaza bilgilerinin güncellenmesi gibi avantajlar sunuyor.

Ziyaret süreleri, ziyaretçi analizleri, lokasyon analizleri ve daha fazlası

Geomatik altyapısı Boni'nin İTÜ Teknokent'te bulunan ofisinde İTÜ’lü harita mühendisleri ile gerçekleştirilen Smart Steps, binaların kat planları oluşturuyor ve harita haritalar ile entegrasyon süreci başlıyor. Bina yönetimlerinin Admin Paneli ile içerikleri yönetebildiğini ve her ay düzenli olarak ziyaret süreleri, ziyaretçi analizleri, lokasyon analizleri, haritalarda görüntülenme süreleri gibi bir çok bilginin olduğu detaylı bir analiz raporuna ulaşabildiklerini de belirtelim.

Entegrasyon ile alışveriş merkezleri güncel mağaza bilgileri ile arama motorlarında yer alır ve harita uygulamalarında kat bazlı iç mekan ayrıntıları ile gözükürler. Gelecekte entegrasyon sonrası verilen analiz raporlarını genişletmeyi hedefleyen Smart Steps, Akıllı Bina yönetimi kapsamı altında hizmet verdiği bina yönetimlerinin, insanlarla daha çok etkileşim kuracağı projeler üretmeyi de planlıyor.

Yorumlar (4)
 1. Seckin Koknar Seckin Koknar

  Bi bikmadiniz kapali alanlarda sadakat cozumleri uretmekten,beylerr kimsenin umrunda degil kapali alanlarda neyin nerede oldugu kim sizi gazliyor boyle anlamiyorum hangi analizlere guvenerek is yapiyorsunuz

 2. Ali Yılmaz Ali Yılmaz

  şaka mı bu? neyin dönemini başlatmaktan bahsediyorsunuz?

  yeni birşey gibi lanse etmeseydiniz. bu işi yapan yerli ve yabancı bir sürü firma var.

  1. Daha geçenlerde avmlerde iç mekan haritaları yapan kns benzerini duyurmuştu. yurt dışında da çok çok benzerleri var. sizin yaptığınız iç mekan haritasını google apple yayınlamazsa hiçbir kullanılabilirliği yok. Google türkiyede bazı yerlerde bu iç mekan haritalarını zaten yayınlamaya başladı.

 3. Boni Global Boni Global

  Alışveriş merkezlerinin Google Haritalarda yer alması tüm Türkiye'de ilk kez Boni tarafından Ece Grubu'nun 14 AVM'si için Haziran 2017'de gerçekleştirilmişti. Aslında her bina yönetimi kendi kat planını yollayabilir, herkese açık bir özelliktir. Boni yeni oluşturduğu çözüm ile harita uygulamalarına doğrudan entegre olmuştur ve anlık olarak güncelleme yapabilir. Bunun yanında da kullanım verilerine ulaşabilir ve bazı ziyaret göstergeleri sunar. Yeni olan bu Coğrafi Bilgi Sistemleri altyapısıdır.