Aylık 250 bin TL ciroya ulaşan Banamama'dan sosyal sorumluluk projesi: Askıdamama
Girişim

Aylık 250 bin TL ciroya ulaşan Banamama'dan sosyal sorumluluk projesi: Askıdamama

Evcil hayvanlar için online mama ve bakım ürünleri abonelik servisi Banamama, 2016 yılının ağustos ayında faaliyete başladığından bu yana 1.300'den fazla düzenli ödeme yapan evcil hayvan sahibine ulaştı.

Sadece kendi evinde evcil hayvan besleyen kullanıcıları değil, sokakta ve bakım merkezlerinde ya da bir sitede ortak beslenen hayvanların mama ve diğer ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde karşılanmasını sağlayan platform, İş Bankası'nın Workup programı sayesinde 7 ay önce tohum yatırım aldı ve şu anda 24 ilde aktif kullanıcıları bulunuyor.

Daha önce sizlerle paylaştığımız girişim Banamama ayrıca kart kampanyaları ve markaların işbirlikleriyle birinci yılın sonunda aylık cirosunu 250 bin TL'ye çıkardığını paylaştı. Bu arada belirtelim Banamama üzerinden yapılan alışverişlerin yüzde 5'i, her ay barınaklara yardım olarak bağışlanıyor.

Sosyal sorumluluk projesi: Askıdamama

Sosyal sorumluluk projeleri konusunda bununla da sınırlı kalmayan Banamama'nın kurucuları, Askıdamama adlı bir platform daha kurdu. Barınaklardaki ve sokaklardaki evcil dostlarımızın da düzenli mamaya erişebilmesi için evcil hayvan severlerle onlar arasında bir köprü olmayı amaç edinmiş sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen Askıdamama üzerinden yaptığınız bağışlar, her ay düzenli olarak seçilen barınaklara ve sokak hayvanlarına yardım olarak gönderiliyor. Platformun ilk yardımı ise geçen hafta gerçekleşti.

Yorumlar (3)
 1. Dilek Dilek

  Haytap, petlican.com ve ormanamama gibi bir çok platform zaten askıda mama, mama kumbarası, mama ve tıbbi yardım gibi başlıklar altında yıllardır destek veriyor. Yapılan tüm yardımları da sosyal medya hesaplarından paylaşıyorlar..

  Hem de bu yardımları yaparken askidamama.co gibi toplanan gelirin %15’ini kendi giderlerine ayırmıyor 🙂

  Ayrıca bahsi geçen sitenin cirosu da hiç inandırıcı değil..

 2. Barbaros Selim Büyükelçi Barbaros Selim Büyükelçi

  Cirosu inandırıcı değil. Biz müşterilerimizle yaptığımız anketlerde abonelik modeline karşı önyargılar olduğunu gördük ve altyapımız desteklemesine rağmen buna girişmedik. Önsipariş modeline modeline bile yanaşmayan bir kullanıcı kitlesinden bahsediyoruz. Bunun yerine operasyona ve müşteri hizmetlerine ağırlık vererek ciromuzu arttırdık. Similarweb'den baktığımda ayda 5k bile trafik alamadığı için herhangi bir veri çıkmıyor. https://www.similarweb.com/website/banamama.co

  Sosyal medyada en son 29 Ekim'de paylaşımları var.

  Hiçbir yerde reklamlarını görmedik halbuki iyi pazar takibi yaparız.

  Kısacası doğruluğu olmayan bilgidir.

  Ortalama sepet tutarı (aov) 250 TL olsa ayda 4000 kişi siteye girse ve her ay 1000 sipariş aldığında dönüşüm oranı %25 olur.

  2016'da açılan ve verilen bilgiye (doğruluğu kabul edildiği takdirde) açıldığında 350 aktif kullanıcıya ulaşmış olan bir girişim sıfır reklam yatırımı ile 2 yılda recurring halde her ay 1000 aktif kullanıcı ile 1000 siparişi gönderebilecek hale geldiyse gerçekten zoru başarmışlar diyorum.

  Üstelik ciddi bir stok yapmaları da gerekiyor. Tedarikçilerimizin hiçbiri de "banamama diye bir site var adamlar ayda 1000 sipariş çıkarıyorlar" demedi ki bizim tedarikçilerimiz böyle şeyleri konuşmayı da çok sever :)

  Neyse, yatırım alırız beklentisiyle girişilmiş bir işin sonucu olan bir haber bu. Verileriniz doğruysa umarım yatırım alabilir ve işlerinizi de büyütebilirsiniz. Pazarda iyi oyuncular görmek her zaman işimize gelir.

 3. Ahmet Ahmet

  her hangi bir ürün almadan barınaklara bağış yapılabilse veya aldığımız ürünü barınaklara teslim edeceğiniz bir özellik olsa süper olur.