Vision Esports 38 milyon dolarlık yatırım turunu kapattığını açıkladı

Vision Esports 38 milyon dolarlık yatırım turunu kapattığını açıkladı

E-sporla ilgilenen oluşumlara yatırım yapmak için kurulan Vision Esports, yeni yatırım turunu kapattığını duyurdu. Eski basketbolcu ve NBA şampiyonu Rick Fox, eski VeriSign CEO'su Stratton Sclavos ve eski Spectrum Business Ventures CEO'su Amit Raizada tarafından kurulan Vision Esports, 38 milyon dolarlık yatırım turunu kapattı.

Kevin Durant ve Odell Beckham Jr. yatırımcılar arasında

Creative Artists Agency ve TPG Growth'un ortak girişimi olan Evolution Media liderliğinde yatırım turunu kapatan Vision Esports, sadece e-sporla ilgili yatırımlar yapmak için kurulan bir yatırım fonu olarak hizmet veriyor. 38 milyon dolarlık yatırım turuna ABD merkezli beyzbol takımı The St. Louis Cardinals, NBA oyuncusu Kevin Durant ve Amerikan futbolu oyuncusu Odell Beckham Jr. da katıldı.

Evolution Media'nın birkaç yıldır e-spor sektörü için danışmanlık ve analiz hizmeti verdiğini dile getiren Evolution Media kurucusu Rick Hess, e-sporun eğlence ve medya sektöründe en hızlı büyüyen alan olduğunun altını çizdi. Günümüzün en hızlı büyüyen sektörlerinden olan e-spora odaklanan Vision Esports, yatırım turu ile birlikte Echo Fox e-spor takımının en büyük hissedarı konumuna da geldi.

Video oyun istatistikleri ve dünya rekorları ile ilgili bilgiler paylaşan Twin Galaxies ve e-sporla ilgil canlı yayınlar yapan Vision Entertainment'ın da en büyük hissedarı olan Vision Esports, aldığı yatırımlar birlikte e-spor sektörünün en önemli oyuncularından biri haline geldi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.