5 bin dolarlık HoloLens için Microsoft'tan kiralama seçeneği

5 bin dolarlık HoloLens için Microsoft'tan kiralama seçeneği

Microsoft'un artırılmış gerçeklik gözlüğü olarak karşımıza çıkan ve yüksek fiyat etiketi ile dikkatleri çeken HoloLens, kiralama seçeneği sunmaya başlıyor. Yaklaşık 3 yıllık gecikmenin ardından ülkemizde de satışa sunulmaya hazırlanan HoloLens'in kiralama seçeneği şu an için sadece ABD ve Kanada'da geçerli olacak.

Microsoft'un HoloLens için kiralama seçeneği sunmasının temel nedeni ise artırılmış gerçeklik gözlüğünün yüksek fiyatı nedeniyle firmalar tarafından satın alınamaması. Hatırlatmak gerekirse Microsoft HoloLens 5 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

Kurumsal versiyonu kiralanacak

Kiralama işlemleri için Abcomrents firması ile iş birliğine giden Microsoft, kurumsal firmaları hedefleyen "The Commercial Suite version" modelini kiralayacak. Teknoloji odaklı organizasyonlar için kiralama hizmetleri sunan Abcomrents, laptoplardan OLED ve LCD ekranlara kadar pek çok farklı ürün için kiralama seçeneği sunuyor.

Kısacası Microsoft'un HoloLens kiralama hizmeti ile firmalar, HoloLens'in 5 bin dolarlık fiyat etiketini hak edip hak etmediğini daha uygun bir şekilde öğrenmiş olacak. Yukarıda da belirttiğimiz üzere 2018 yılı için ülkemizde de satışa sunulacak olan HoloLens'in ülkemiz için çıkış tarihi ve fiyat bilgisinin henüz paylaşılmadığını da ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.