Sevgililer Günü'ne Messenger'dan sürpriz

Facebook"un üzerinde büyük hayaller ile yatırım yaptığı ürünü Messenger, bugün kullanıcılarının karşısına günün anlamına yakışır bir şekilde çıkıyor.

Sevgililer Günü için, daha eğlenceli ve aşk dolu bir platforma dönüşen Messenger'ın, romantik ilişki içinde olan kullanıcılarına bir sürprizi var. Yeni özellik ile kullanıcılar, uygulama üzerinde açtıkları sohbet penceresinde ekranda aşağıdan yukarıya doğru akan kalpler ile karşılıyorlar. Bunun için ise kullanıcıların Facebook'ta kiminle ilişkide olduğu durumunu belirtmeleri gerekiyor. Facebook'ta ilişki durumu paylaşımının modası geçse de sosyal ağ bu bilgiyi başka kanaldan almaya niyetli görünüyor ;)

Facebook'a göre, kullanıcılar uygulamada günde 2 milyondan fazla emoji paylaşıyorlar. En popüler 5 emoji arasında ise sevgiyi ifade eden 😘, 😍 ve ❤  emojileri yer alıyor.

Facebook'un oyun endüstrisinden, müşteri hizmetlerine kadar pek çok alanda yatırım yaptığı Messenger,  bugün 1,3 milyon kullanıcısı ile WhatsApp'tan sonra kullanılan en popüler sohbet uygulaması. Pazarda biraz daha güçlü bir konumda olan WhatsApp'ı hatırlayacağınız üzere Facebook 2014 yılında 19 milyar dolara satın almıştı.

Doodle'dan Kış Olimpiyatları'na Gönderme

Bu arada Google da, Doodle için Sevgililer Günü'ne özel bir video hazırlarken, videoda Güney Kore'de düzenlenen 2018 Kış Olimpiyatları'na da gönderme yapıldı. Videoda, "The Grebes" adını alan aşk kuşları,  çiftlerin yer aldığı artistik buz pateni yarışmasına katılmış gibi gösterildi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.