Instagram "repost" özelliğini test ediyor

İlk olarak Zachary Shakked' tarafından Twitter'da paylaşılan ekran görüntülerini doğrulayan Instagram; " Biz her zaman arkadaşlarınızla herhangi bir anı Instagram'da paylaşmayı kolaylaştırmanın yeni yollarını test ediyoruz." dedi.
Instagram

Şimdiye kadar platformunda bir paylaşım tuşuna yer vermeyen Instagram'da kullanıcılar, Repost gibi üçüncü parti uygulamaları kullanıyordu. Dün sızan ekran görüntülerine göre Instagram, başkalarının gönderilerini Hikayenizde paylaşmanızı sağlayan bir paylaşım tuşu test ediyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar başkalarının gönderilerini paylaşarak içerik oluşturabilecek.

İlk olarak Zachary Shakked' tarafından Twitter'da paylaşılan ekran görüntülerini doğrulayan Instagram; " Biz her zaman arkadaşlarınızla herhangi bir anı Instagram'da paylaşmayı kolaylaştırmanın yeni yollarını test ediyoruz." dedi. Şimdilik az sayıda kullanıcı üzerinde test edilen bu özellik, bir süre sonra piyasaya sürülebilir.

Herkese açık hesap kullanan ancak gizliliğe önem veren kullanıcılar ise bu özelliği Ayarlar'dan kapatabilir. Uygulama içinde henüz paylaşım özelliğine rastlamadıysanız, yine de Ayarlar'ı kontrol etmenizde fayda var. Özellik size açılmadıysa ekran görüntüsü almak da her zaman geçerli bir alternatif. Hatta kullanıcılar arasında oldukça yaygın olan bu yöntem, Instagram'ın paylaşım seçeneğini düşünmesine yol açmış olabilir. Ne de olsa uygulamanın geçmişte gönderileri ana sayfada paylaşmanızı sağlayan Regram özelliğini test ettiğine yönelik söylentiler de mevcut. Instagram'ın bu özelliğinin nasıl kullanıldığını görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Son günlerde reklam tarafında Carousel ve Koleksiyon reklamlarını yayına alan Instagram, yazı modu ve GIF çıkartmalar ile her geçen gün biraz daha Facebook'a dönüşüyor. Paylaşma seçeneği tıpkı yazı modunda olduğu gibi fotoğraf ve video paylaşmayı sevmeyen kullanıcıların platforma katkıda bulunmasını sağlarken, Instagram'ı Facebook'a dönüştürebilir. Snapchat'in eski gücünü kazanmaya başladığı bu dönemde aktif günlük kullanıcı büyümesi yavaşlayan Facebook ise Instagram'ı başka bir şeye dönüştürerek ciddi bir gelir kaybı yaşayabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.