Temizlik odaklı pazar yeri girişimi Temizlikdevi.com, 3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı
Yatırım

Temizlik odaklı pazar yeri girişimi Temizlikdevi.com, 3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Geçtiğimiz Nisan ayında sizlere tanıttığımız Temizlikdevi.com, 3 milyon TL değerleme ile yatırım aldı. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) iştiraki olan ve yatırımcı ile iş fikirlerini buluşturmayı amaçlayan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi’nin (BTM) bünyesinde üretilen projelerden biri olan Temizlikdevi, Ahmet Babayiğit'ten yatırım aldı.

Temelde bir pazar yeri olarak hizmet veren Temizlikdevi, faaliyet gösterdiği şehirlerdeki firmaları tek bir platformda toplayarak halı yıkama, kuru temizleme, ev temizliği başta olmak üzere taksitli ve güvenli olarak online temizlik siparişi vermeyi sağlayan bir platform.

Tüm Türkiye'ye ulaşmayı hedefliyor

Yatırım haberi ile ilgili bir açıklama da yapan Temizlikdevi.com’un kurucusu Ömer Demir, Temizlikdevi platformuna şu anda 60 şehirde 1000’in üzerinde firmanın katıldığını belirtti. Aldıkları bu yatırımla birlikte pazarlama stratejilerini daha da kuvvetlendireceklerini kaydeden Demir, amaçlarının ilk aşamada 2 bin 500 firma ile 81 şehrin tamamında yer almak olduğunu da ekledi.

Temizlikdevi.com'a yatırım yapan işadamı Ahmet Babayiğit ise söz konusu iş fikrine, Ömer Demir’e ve projeye inancından dolayı yatırım yapmaya karar verdiğini dile getirdi. 3 milyon TL şirket değerlemesi üzerinden yapılan yatırımın bedelinin açıklanmadığını da ekleyelim.

Yorumlar (6)
 1. "Söz konusu iş fikrine" başka sözüm yok hakim bey :) Cidden bu sektör bu kadar mı büyük yoksa biz mi bir şey kaçırıyoruz. Neyse bize başarılar dilemek düşer.

 2. Zeynep Atılgan Zeynep Atılgan

  Muhtemelen 1 sene içinde geri çekilecek bir yatırım tutarıdır,

  Yatırımcı bey, temizlikçilerle anlaşma yapan kişilerin çoğaldığını gördükten sonra muhtemelen yatırdığı tutarı geri çekecektir,

  Bu arada her zaman söylerim, 3 milyon TL DEĞERLEME ile yatırım yapılmış,

  Yani ne kadar yatırım yapıldığı belli değil,

  Ayrıca yatırılan yatırım miktarı da girişimcinin cebine girmiyor, şirket hesabına yatırılıyor ve yatırımcının bilgisi dışında kullanılamıyor, girişimci sadece maaşını alıyor bu tutardan.

  1. Hüseyin Yalıncılar Hüseyin Yalıncılar

   Haha demek yatırımcı yatırımını geri çekecek. Bu işler sizin sandığınız gibi ATM'ye para yatırım çekmek gibi olmuyor maalesef :) Ahkam kesmeye başlamadan önce işin temellerini bir öğrenin isterseniz.

 3. Yahu sırf merak ettiğim için yatırım haberlerinin yorumlarını okuyorum. Ve genellikle birileri haberin detayı girişimcinin başarısı yatırımcının inancı ve gerçekleşmeyi başarmış anlamaşmanın dışında.. yok yatırımı geri çeker, yok bu proje batar, yok bu proje çıkar akıllarına ne geldi yazıyorlar. Yapmayın lütfen kaç defa proje yaptınız kaç defa yatırım aldınız ki bu yorumları yapabiliyorsunuz ! Keşke her haberi sabote edecek birileri olmasa sadece öneride bulunsak böyle böyle yapabilirsin bak daha başarılı olursun desek varsa tecrübelerimizden bahsetsek ... Her neyse yazık bu tür girişimcilere

 4. Yasin Canli Yasin Canli

  3 milyon TL değerlemeyle bu firmanın temizlik.com alan adını kullanıyor olması gerekirdi.

 5. hizmet sektörü dikeyde en çok gelişecek alanlardan biri. Tebrikler