Kaşlarınızla oynayabileceğiniz iPhone X oyunu: Rainbrow
Mobil

Kaşlarınızla oynayabileceğiniz iPhone X oyunu: Rainbrow

2017 yılının en popüler akıllı telefon modellerinden olan iPhone X için geliştirilen Rainbrow, kaşlarınız yardımıyla oynanan ilginç bir mobil oyun. Apple'ın ARKit ve iPhone X modelinin sahip olduğu TrueDepth kamera teknolojilerini kullanan Rainbrow, sıra dışı bir oynanışa sahip.

Nathan Gitter tarafından geliştirilen ve ücretsiz olarak iPhone X kullanıcılarına sunulan Rainbrow, TrueDepth kamera teknolojisi sayesinde yüzünüzü takip ediyor ve kaşlarınızı yukarı veye aşağı doğru hareket ettirmenizi istiyor. Kaşlarınızın baktığı yöne doğru kontrol ettiğiniz karaktere yön veren oyun, günümüzün mobil oyunlarından oldukça farklı.

Eğlenceli ve sıra dışı oynanış

Bir emojiyi kontrol ettiğimiz Rainbrow oyununda amaç 7 katmanlı yapıda yukarı ve aşağı doğru hareket ederek puanlar toplamak. Kısacası kaşlarınızı yukarı kaldırdığınızda karakteriniz bir üst katmana hareket ederken ekrana sabit bir şekilde baktığınızda bulunduğu katta kalıyor.

Kaşlarınızı aşağıya kaydırdığınızda ise karakteriniz altında bulunan katmana geçiyor. Hem oldukça ilginç hem de eğlenceli bir oynanış sunan Rainbrow, yukarıda da belirttiğimiz üzere günümüzün mobil oyunlarından çok farklı olan renkli bir oyun. Dilerseniz Rainbrow oyununu iPhone X ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. amaç?

    1. oyun oynamanın amacı ne?

  2. Güzel bir fikir gerçekten. Yüz kontrolleriyle oynanan oyunlar epey popülerleşecek sanırım. Oynarken insanı ister istemez güldüren bir oyun. Özellikle sokakta, metroda, otobüste oynayanları görecek miyiz, merak ediyorum. Bir uygulama geliştirici olarak, yüz ve el hareketleriyle kontrol edilen uygulamaların çok daha fazla ve farklı alanlarda yaygınlaşacağını düşünüyorum. Şimdiden Nose Zone(burunla kontrol) ve Wacky Face(ağız ve gözle kontrol) gibi benzer oyunlar markete çıkmış. Basit yapılarıyla Flappy Bird popülerliğine erişip, geliştiricilerine güzel kazanç sağlayacaklardır.