Yüzüklerin Efendisi TV dizisi resmen Amazon’un
Dijital

Yüzüklerin Efendisi TV dizisi resmen Amazon’un

Amazon Stüdyoları, milyonlarca kişinin hayranlıkla izlediği Yüzüklerin Efendisi film serisini, TV dizisine çevireceğini daha önce sizlere aktarmıştık. Bu gelişme Amazon tarafından resmen doğrulandı.

Film haklarına 250 milyon dolar ödeyen şirket, Game of Thrones dizisinin başarısına ulaşmayı hedefliyor. Bu arada dizi formatı, kitaptan sinemaya uyarlanan film ile aynı olmayacak. Filmin bir ön bölümü olarak yayınlamaya hazırlanan Amazon, dizide izleyicinin dikkatini çekmek için hikayenin bilinen kısmından sıyırması bekleniyor.

Duyuru, CEO Steve Jeff Bezos tarafından kendisinin düzenlediği Amazon Stüdyoları'nda yakın tarihli bir strateji değişikliğinin ardından geldi.

Bezos'un Twitter hesabından yaptığı açıklama takipçilerini direkt olarak basın açıklamasına yönlendiriyor. Basın açıklamasında ise dizinin Amazon Prime Video'da yayınlanacağı bilgisi yer alıyor.  Dizi çalışmalarına ne zaman başlanacağı ise henüz net değil.

J.R.R. Tolkien'in romanlarını beyaz perdeye uyarlayan yönetmen Peter Jackson, tüm film serisinden dünya genelinde yaklaşık 6 milyar dolar gelir elde etmişti.

Yorumlar (3)
  1. Sabırsızlıkla bekliyoruz :D

  2. Aynı oyuncularla dizi çekilebilir mi? Halef selefi geçer mi? İnsanların kafasına kazınmış kült olmuş karakterleri başkasının üzerinde görünce benimserler mi? Bu yeni oynayan oyuncuların üzerinde baskı oluşturur mu? TheLOTR çekilirken tevafuk olarak sinemanın 3 atlısı bir araya gelerek efsane ortaya çıktı. İşleri çok zor ama arkasında amozonun olması şans.

  3. Sabutayabi Sabutayabi

    Kötü olur demiyorum. Ama LOTR serisi okadar iyiydiki asla o seviyeye hiçbir yapımın ulaşacağını sanmıyorum. Türkçe dublaj ise tam bir sanat eseriydi.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri