iPhone X ön siparişleri dakikalar içinde tükendi

iPhone X ön siparişleri dakikalar içinde tükendi

Bugün ön siparişe açılan Apple'ın yeni amiral gemisi iPhone X, dakikalar içinde tükendi.

Apple, Eylül ayında tanıttığı yeni ürünlerinden iPhone 8/8 Plus, Apple TV 4K ve Apple Watch Series 3 modellerini 15 Eylül'de ABD için ön siparişe açmıştı. iPhone X ise bugün ön siparişe açıldı ve Apple fanatikleri dakikalar içinde ön sipariş stoklarını bir kaç dakika içinde tüketti.

Ön sipariş stoklarının kaç adet olduğu bilinmiyor ama Apple'ın gelirlerine ciddi katkı sağlayacağına şüphe yok. Zira iPhone X bugüne kadar pazara sunulan en pahalı iPhone modeli. 64 GB kapasiteli iPhone X 999 dolar iken 256 GB kapasiteli iPhone X'in fiyatı 1140 doları buluyor. Bu fiyat etiketi elbette Türkiye gibi pazarlarda daha da ulaşılmaz bir hal alıyor.

3 Kasım'da mağazalarda

iPhone X almak isteyip de alamayanların şu an için 3 Kasım'ı beklemekten başka çaresi yok. Ancak o tarih geldiğinde de muhtemelen iPhone X'e sahip olmak kolay olmayacak. Zira en ileri iPhone modeli için bir sürü kişinin sıraya girmesi işten bile değil.

iPhone X'i internetten ön siparişle almayı başaranlar ise 2-3 hafta içinde telefonlarına kavuşabilecek. Hatta müşteriler siparişlerinin 4-5 haftadan önce yola çıkmayacağına dair mesaj aldıklarını iletiyor ki bu da Apple'ın önemli bir sipariş sayısına ulaştığını düşündürüyor. Tabii iPhone X'in üretiminin 3D True Depth gibi sıradışı bileşenler nedeniyle biraz uzun sürdüğünü belirtmeden geçmeyelim.

Bazı analistler Apple'ın çeşitli nedenlerle (yüksek fiyat, tasarım vs.) 2-3 milyon civarında ön sipariş stoğu açtığını düşünüyor. Bakalım Apple, 3 Kasım'dan sonra veya yıl sonu finansal sonuçlarında iPhone X satışları hakkında bir rakam paylaşacak mı...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.