iPhone 8 Plus modelinin batarya problemi büyümeye devam ediyor
Arama
Teknoloji

iPhone 8 Plus modelinin batarya problemi büyümeye devam ediyor

Geçtiğimiz hafta iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken parçalarına ayrıldığını sizlere aktarmıştık. Hem Japon hem de Tayvan‘lı iki kullanıcı tarafından iPhone 8 Plus modellerinin şişen bataryalarının görselleri Twitter üzerinden paylaşıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

5 farklı ülkeden 6 rapor

Apple sözcüsü kaç iPhone 8 modelinin aynı sorun ile karşılaştığı sorulduğunda yorum yapmaktan kaçınsa da CNET‘in haberine göre 5 farklı ülkeden 6 batarya şişme raporu bulunuyor. iPhone 8 Plus modellerinin şu anki raporlara göre herhangi bir patlama sorununa sahip olmadığını sadece batarya şişme sorunu yüzünden parçalarına ayrıldığını da ekleyelim.

iPhone 8 modellerinin satışa çıkmasının üstünden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen 6 farklı batarya problemi raporunun gelmesi düşündürücü olsa da, iPhone 8 Plus modelinin tıpkı Samsung Galaxy Note 7 modeli gibi bir hayal kırıklığına dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (7)
 1. Dilara dedi ki:

  Appstore türkiyede çalışan biri olarak söylüyorum geçen seneye oranla iphone satışlarında %19 luk düşüş var ve yine geçen seneye oranla aldığımız siparişler çok ama çok düşük ve iphone 8 plus batarya sorunu gerçekten devam edicek bize gönderilen telefonlar geri istendi.

  1. Mert dedi ki:

   Ben 21 inde gidip almayı planlıyordum lydia dan stoklara 14 ünde gelmiyor mu ?

  2. note x dedi ki:

   -Yazdı samsung bayiisi.

 2. jerfi dedi ki:

  Piyasa da o kadar çok güçlü seçenek varken hâlâ Apple’da ısrar etmek ne kadar anlamsız! Aslında Apple telefon furyası “sürü psikolojisi”ne en güzel örneklerden biri. Üzerine tez yazılmalı!

  1. iPhone Man dedi ki:

   Açıkçası iPhone’u teknik özellikleri yüzünden değil, iOS işletim sistemine alıştığım ve bu sistemi beğendiğim için kullanıyorum.. Yoksa hardware olarak fiyat/performans olarak çok daha iyi telefonlar vardır mutlaka…

 3. Mert Kurt dedi ki:

  Dilara Hanım, iPhone 8 yoksa iPhone X yesinler o zaman!

 4. Kadir dedi ki:

  Nedense istemsizce sevindim. Neden derseniz, cihazları aman aman donanım olarak değiştirmiyorlar ama yaptığı yazılımlarla (Siri vb.) telefonlarının fiyatlarını fahiş derece artırıyorlar. Belli bir gelirin üstünde olmayan insanların kalkıpta 8000 – 9000 TL arasında bir ücreti telefona vermesine şaşıyorum.

  Gerçi ne kadar pahalı ise o kadar kalite anlayışı her zaman var olmuştur ve var olacaktır.

Bir Yorum Yazın