iPhone 8 Plus modelinin batarya problemi büyümeye devam ediyor
Teknoloji

iPhone 8 Plus modelinin batarya problemi büyümeye devam ediyor

Geçtiğimiz hafta iPhone 8 Plus modelinin şarj olurken parçalarına ayrıldığını sizlere aktarmıştık. Hem Japon hem de Tayvan'lı iki kullanıcı tarafından iPhone 8 Plus modellerinin şişen bataryalarının görselleri Twitter üzerinden paylaşıldı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Apple sözcüsü, şişen batarya problemini ve olayı incelediklerini doğruladı.

5 farklı ülkeden 6 rapor

Apple sözcüsü kaç iPhone 8 modelinin aynı sorun ile karşılaştığı sorulduğunda yorum yapmaktan kaçınsa da CNET'in haberine göre 5 farklı ülkeden 6 batarya şişme raporu bulunuyor. iPhone 8 Plus modellerinin şu anki raporlara göre herhangi bir patlama sorununa sahip olmadığını sadece batarya şişme sorunu yüzünden parçalarına ayrıldığını da ekleyelim.

iPhone 8 modellerinin satışa çıkmasının üstünden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen 6 farklı batarya problemi raporunun gelmesi düşündürücü olsa da, iPhone 8 Plus modelinin tıpkı Samsung Galaxy Note 7 modeli gibi bir hayal kırıklığına dönüşüp dönüşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorumlar (7)
 1. Dilara Dilara

  Appstore türkiyede çalışan biri olarak söylüyorum geçen seneye oranla iphone satışlarında %19 luk düşüş var ve yine geçen seneye oranla aldığımız siparişler çok ama çok düşük ve iphone 8 plus batarya sorunu gerçekten devam edicek bize gönderilen telefonlar geri istendi.

  1. Ben 21 inde gidip almayı planlıyordum lydia dan stoklara 14 ünde gelmiyor mu ?

  2. Note X Note X

   -Yazdı samsung bayiisi.

 2. Piyasa da o kadar çok güçlü seçenek varken hâlâ Apple'da ısrar etmek ne kadar anlamsız! Aslında Apple telefon furyası "sürü psikolojisi"ne en güzel örneklerden biri. Üzerine tez yazılmalı!

  1. Iphone Man Iphone Man

   Açıkçası iPhone'u teknik özellikleri yüzünden değil, iOS işletim sistemine alıştığım ve bu sistemi beğendiğim için kullanıyorum.. Yoksa hardware olarak fiyat/performans olarak çok daha iyi telefonlar vardır mutlaka...

 3. Mert Kurt Mert Kurt

  Dilara Hanım, iPhone 8 yoksa iPhone X yesinler o zaman!

 4. Kadir Kadir

  Nedense istemsizce sevindim. Neden derseniz, cihazları aman aman donanım olarak değiştirmiyorlar ama yaptığı yazılımlarla (Siri vb.) telefonlarının fiyatlarını fahiş derece artırıyorlar. Belli bir gelirin üstünde olmayan insanların kalkıpta 8000 - 9000 TL arasında bir ücreti telefona vermesine şaşıyorum.

  Gerçi ne kadar pahalı ise o kadar kalite anlayışı her zaman var olmuştur ve var olacaktır.