100 milyon dolar yatırım alan LetGo'nun değerlemesi 1 milyar doları aştı
Mobil

100 milyon dolar yatırım alan LetGo'nun değerlemesi 1 milyar doları aştı

İkinci el eşya satımının en hızlı büyüyen mobil platformu LetGo'nun 100 milyon dolarlık yeni yatırımı ile değeri 1 milyar doları aştı. Tüm dünyada 75 milyondan fazla indirilen uygulama bugüne dek toplam 375 milyon dolar yatırım aldı. 1 milyarı aşan değerlemesi ile LetGo büyük bir kilometre taşını tamamlamış oldu.

Bu yılın başında 175 milyon dolarlık bir yatırım aldığını duyurduğumuz şirketin son 100 milyon dolarlık yatırımı yine mevcut yatırımcılardan geldi.  Bu sayede arkasında 14W, Accel Partners, Eight Roads Ventures, FJ Labs, Insight Venture Partners, Mangrove Capital, Naspers, NEA, NextView ve Northzone gibi büyük yatırımcıların olduğu şirket toplamda 375 milyon dolarlık bir yatırım sağladı.

Kuruluşunun ardından iki yıl bile geçmeden Barcelona merkezli LetGo'nun başarısının altında birçok neden var. Özellikle aynı şehir çıkışlı rakibi Wallapop ile birleşmenin ardından yapılan agresif hamleler şirketin büyümesine ivme kazandırdı. Büyümedeki bir diğer neden ürünün tüketici kullanımına sağladığı rahatlığı. Craiglist ve eBay'in ürün özelliklerini çok daha modernize biçimde sunan uygulamanın patentli bir algoritması var. Bu algoritma sayesinde LetGo, platforma yüklenen ürün görselini otomatik olarak kategorilendiriyor. Öte yandan lokasyon bazlı bir uygulama olan LetGo kullanıcıların kendi coğrafyalarına göre satın almak istedikleri ürünleri gösteriyor.

Şirket, LetGo'da her gün 500.000 ürünün listelendiğini belirtiyor. Yine birçok uygulamada olduğu gibi LetGo kullanıcıları birbirlerine mesaj atabiliyor ve kullanıcılar satıcıları değerlendirebiliyor. Türkiye'de de her geçen gün kullanımı artan LetGo'nun Türkiye Satış Direktörü aradığını da buradan paylaşalım.

Yorumlar (6)
 1. haytımda gördüğüm en dandik program

 2. Uğur Keser Uğur Keser

  Her şeyin başı reklam fakat çok basit bir uygulamanın bu kadar tutması çok tuhaf.

 3. Geliri olmayan ve adam gibi uygulaması olmayan bir girişime resmen yatırım yağıyor ilginç

 4. Salatalık satıldığını gördüğüm gün. Ve bunun silinmemiş yaklaşık 15 günlük bir ilan olduğunu gördüğüm gün benim için bitmiştir.

 5. M. Hakan Özaltay M. Hakan Özaltay

  75 milyon indirme ve 275 milyon dolar. İndirme başına 3.6 dolar.

  Olur olmadık yerde indirmeye zorlayan balon bir uygulama.

  Patlaması kaçınılmaz gibi...

 6. Memati Memati

  Siz her şeyi bildiğini sanan çok bilmişler o yatırım yapanlar salak bi siz akıllısınız,

  yok salatalık satılıyormuş yok uygulama dandikmiş yok hayatında gördüğü en dandik uygulamaymış

  tabi hayat sizin için görsellikler uzay teknolojilerinden ibaret hep en iyi mükemmel şeyler olmalı .. bırakın gidin

  yazılımda bir tabir vardır keep it simple , bunu günlük hayatta da uygularsanız ticarette nasıl başarılar getirdiğini

  bim,a101, bimilyoncular, twitter gibi markalarla belki anlayabilirsiniz, bugün milyonlarca kod yazılan microsoft , facebook google ın değeri

  çok basit kodlar içeren twitter ve çok basit iş yapan diğer şirketlere çok yakın, bir işin çok iyi olması çok uzaylı zeka ürünü olmasını gerektirmiyor

  pratik basit kolay kullanımı olan ve çok ihtiyaç olan şeyler de çok önemli bu zihniyetinizle siz burda webrazzi okumaya devam edersiniz onlarda parayı götürür