Letgo 175 milyon dolar yatırım aldı
Yatırım

Letgo 175 milyon dolar yatırım aldı

İkinci el ürünler için bir pazar yeri olan ve ülkemizde de oldukça popüler hale gelmeyi başaran New York merkezli Letgo, 175 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Mobil uygulama olarak ön plana çıkan Letgo, web deneyimi de sunuyor ve kullanıcıların çok kolay bir şekilde ürün listelemelerini yapabilmelerini sağlıyor. 2015 yılında kurulan girişim, özellikle ABD'de craiglist'e kafa tutmayı başarmış ve kullanıcı kitlesini son derece genişletmişti.

Bugüne dek 325 milyon dolar yatırım alan girişimin, değerlemesi ise 1 milyar dolara yaklaştı. Verilen bilgilere göre ise Letgo'da listelenen ürünlerin değeri de yine çift rakamlı milyar dolarla telafuz ediliyor. Letgo uygulaması bugüne kadar 45 milyon defa indirilmiş ve aylık aktif kullanıcı sayısı ise 20 milyon.

Yorumlar (9)
 1. Fuat Çakmak Fuat Çakmak

  Hala nasıl gelir sağlamayı düşünüyorlar merakla bekliyorum.

  1. Emre Yilmaz Emre Yilmaz

   büyük bir ihtimalle komisyon alacaklar.

 2. Ahmet Ahmet

  Letgonun gelir modeli nedir? Nasil para kazaniyorlar hic rekalm yok, urun listelemeye sahibinden gibi para isteniyor. Ee peki geliri nasil sağlıyor?

 3. Engin Engin

  Gelir getirecek bir yol bulmaları lazım artık

 4. Yeni yatırım geldiyse büyük ihtimalle paraya ihtiyaçları var. Bu kadar reklama da para dayanmaz zaten. Yakın da batar.

  1. Hedefler büyük olduğu için, kafalarında herşeyiyle belli olan gelir modelini hayata geçirmiyorlar diye düşünmek lazım, kullanıcı sayısını ve bağımlılığını artırmak önemli,

  2. Nurten Nurten

   İnsan datası gelir sağlar. Whatsup da oyledir. Senin bilgilerini, ilgilerini satıyor.

 5. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Bu hayali degerlemeler yüzünden 1 milyar dolar gibi devasa bir rakamin değeri kalmadı :)

 6. Bercan Özcan Bercan Özcan

  20M kullanıcı var. Dataları filtreleyip açık büfeden, paketleyip paketleyip satıyorlar. I <3 Elasticsearch