Instagram yüz filtreleri canlı yayınlara geldi

Instagram yüz filtreleri canlı yayınlara geldi

Instagram, Snapchat'in öne çıkan özelliklerinden biri olan Artırılmış Gerçeklik (AR) destekli yüz filtrelerini  bir süre önce kopyalayarak Hikayeler özelliği içinde kullanıcılarına sunmuştu. Artık yüz filtreleri Instagram'ın canlı yayın özelliği sırasında da karşımıza çıkacak.

Kamerada bulunan bütün yüz filtrelerini Canlı Videolara da getiren Instagram, kullanıcılarının canlı yayın esansında filtreler arasında geçiş yapabilmesini de sağlıyor. Filtreler Canlı Yayın sırasında veya yayına başlamadan önce seçilebiliyor.

Canlı videolarda yüz filtrelerini kullanmak istiyorsanız, yayından önce veya yayın esnasında sağ alt köşede yer alan yüz simgesine dokunmanız yeterli. Üstelik diğer filtrelere göz atmak isterseniz, filtreye dokunarak diğer tüm filtrelerle de deneme yapabilirsiniz.

Yakın zamanda ikili Canlı Yayınları tanıtan Instagram'ın bu canlı yayınlar esnasında filtreleri kullanıma sunup sunmadığı ise bir merak konusu. Instagram Filtreleri canlı yayınlara dahil ederek etkileşimi arttırmayı hedeflemiş olabilir. Ancak yüz filtreleri konusunda daha önce Snapchat gibi markalarla bir işbirliğine gidip gitmeyeceğini zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.