Volkswagen, 2020 yılında piyasaya süreceği tamamen elektrikli SUV modelini tanıttı

Volkswagen, 2020 yılında piyasaya süreceği tamamen elektrikli SUV modelini tanıttı

Volkswagen, ortaya çıkan emisyon skandalından sonra 2025 yılına kadar tamamen elektrikli 23 adet otomobil piyasaya süreceğini açıklamıştı.

Frankfurt Motor Show'da Volkswagen, tamamen elektrikli araç konseptinin ilk örneklerinden birini görücüye çıkardı. "Crozz" kod adıyla tanıtılan bu model sayesinde 2020 yılında piyasaya çıkacak olan ilk tam elektrikli araçlarda ne gibi özellikler olacağını ve müşterilerin nasıl bir beklenti içerisine girmeleri gerektiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

4 kapılı olarak tasarlanan bu model dev tekerlekleri ile küçük gibi görünse de arka kapıların geriye doğru kayarak açılan yapıda olması, geniş bir iç hacim sağlıyor diyor VW yetkilileri.

Crozz konsept aracında "CleanAir" özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde aracın içerisindeki hava kalitesi ekranlarda gösteriliyor. Tesla Model X'de de benzer bir özellik bulunuyor ve bu özellik "bioweapon defense mode" olarak tanıtılmıştı.

Crozz konsept aracı, 500 km dayanabilen yüksek performanslı piller ile donatılmış. Saatteki hızı ise maksimum 180 km ile sınırlı şu anda.

Volkswagen hızlı şarj sistemi kullanıldığında Crozz, bataryasının %80'ini 30 dakikada doldurabiliyor.

Volkswagen ayrıca bu modelin otonom sürüş yeteneğine de sahip olduğunu ve gelecekse sesle kontrol özelliğinin de aktifleştirilebileceğini belirtiyor.

2020'de piyasaya çıkması planlanan Crozz konsept aracı, Volkswagen'in 2025 yılına kadar geliştireceği tamamen elektrikli araç modelleri hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Özellikle tasarım ve renk olarak çok beğendiğimi de eklemek istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.