Google Maps'e video değerlendirmeler geliyor

Google Maps'e video değerlendirmeler geliyor

Yakın zamanda Google Maps'teki değerlendirmelere yenilikler getiren Google şimdi de Video Yorumları aktif hale getiriyor. Şirketin yerel rehberler programına dahil olan kullanıcılar, Google Maps uygulaması üzerinden 10 dakikalık videolar yükleyebilecek.

Şirket aslında bu özelliği Yerel Rehberler için iki hafta önce piyasaya sürdü. Üstelik Google şimdi kullanıcılara ayrıca bir e-posta göndererek yakın zamanda bu özelliği herkese açacağını ifade etti.

Şimdiye kadar sadece fotoğraf yükleyebildiğiniz değerlendirme kısmına videoların yükleme özelliğinin gelmesi hem kullanıcıları hem de işletmeleri sevindirecek gibi görünüyor. Ne de olsa videolar bir mekan hakkında daha detaylı bir fikre sahip olmanızı sağlıyor. Değerlendirme politikasında yazılan değerlendirmeler üzerinden reklam yapmayı yasaklayan Google, yine de işletmelerin bu özelliği ürünlerini öne çıkarmak için kullanmasına müsaade ediyor.

Google Maps'te video değerlendirmeler nasıl kullanılıyor?

Öncelikle Google Maps'te arama yaparak bir mekan seçin. Ardından aşağı doğru inerek "bir fotoğraf yükle" seçeneğine basın. Kamera ikonuna basarak kayıt yapmaya başlayın. Bunun yanı sıra kısa video yüklemeniz de mümkün!

Şimdilik sadece yerel rehberler tarafında kullanılabilen bu özellik yerel işletmeler tarafında da test edilmeye başlandı. Üstelik yüklenen videoların her platformda görünür olması da bunun işareti.

Google için küçük ama yerel işletmeler için büyük bir adım olan bu güncelleme sayesinde yerel işletmeler daha fazla görünürlük kazanabilir. İşe Google tarafından baktığımızda ise şirketin yerel işletmeler konusunda Facebook ile rekabeti elden bırakmaması da dikkat çekiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.