Mobil haber uygulaması Kuzgun, TV ve radyo özelliğiyle rekabete kanat açıyor

Mobil haber uygulaması Kuzgun, TV ve radyo özelliğiyle rekabete kanat açıyor

Televizyon ve radyo, Türkiye'de yayıncılar arasında hala önemli bir yere sahip ama internet siteleri ve mobil uygulamaların yükselişi tartışmasız şekilde devam ediyor. Mobil öncelikli bir haber uygulaması olarak yenilikçi yayıncılar arasına giren Kuzgun (Android, iOS)  radyo ve televizyon kanallarına da erişim sunarak rakiplerinden farklılaşıyor.

Cem Kurt, Onur Güler, Mustafa Kartal tarafından 4 aylık bir çalışmayla geliştirilen Kuzgun, iki ay önce App Store ve Google Play’de yayınlandı. Uygulama, ulusal ve uluslarası çok sayıda büyük haber kaynağından belirli dikeylerdeki bloglara farklı kaynakları takip edebilmenize imkan tanıyor. YouTuber kategorisiyle favori YouTube kanallarını uygulama içinde takip etmenizi sağlayan Kuzgun, çeşitlilik bakımdan oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.

25 TV kanalı, 100'den fazla radyo kanalı

Foto galerileri için de ayrı bir bölüm açan Kuzgun, kullanıcılarına haber bildirimleri gönderiyor ama (en azından şimdilik) mobil bildirimleri kişiselleştirme şansı yok. Bununla birlikte uygulamada tükettiğiniz haberleri beğenip beğenmediğinizi oylamayla gösterebiliyor ve ilgilendiğiniz içerikleri isterseniz sonra geri dönmek üzere kaydedebiliyorsunuz. Kuzgun, kullanıcılardan kaynak önerisi almayı da ihmal etmiyor, hatta bu teklifi ilk sırada sunuyor.

Kuzgun’un yukarıda paylaştığım özelliklerini genel itibarıyla rakiplerinde de bulmak mümkün. Ancak girişte de bahsettiğim gibi Kuzgun, televizyon ve radyo kanallarını da kapsıyor. Uygulama içinden 25 TV kanalına ve 100’den fazla radyo kanalına tek dokunuşla erişim sağlanıyor. Dolayısıyla haber almak için TV ve radyo kanallarını tercih etmek istediğinizde de Kuzgun uygulamasını açmanız yeterli oluyor. Uygulama içinde radyo dinlerken yazılı haberleri tüketmeniz pekâla mümkün.

İki ayda 10 bin indirme, aylık 40 bin gösterim

İki ay içinde 10 bin indirilme sayısına ulaşan ve Admob verilerine göre bu ay 40 bin görüntülenme yapan Kuzgun, henüz yolun çok başında. Dolayısıyla Flipboard, Bundle ve TV kanallarına erişim sunan Nabız gibi tecrübeli rakipleri arasından dikkat çekmesi elbette çok kolay olmayacak. Ancak bir şans vermeye değecek bir uygulama olduğunu da pekala söyleyebilirim. Dilerseniz Google Play’den veya App Store’dan Kuzgun’u indirip yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.