Popüler Arapça haber uygulaması Nabd (Nabız) şimdi Türkiye'de

Popüler Arapça haber uygulaması Nabd (Nabız) şimdi Türkiye'de

Arap dünyasının popüler haber uygulaması Nabd (نبض , Türkçesi nabız), ilk yurtdışı açılımını Türkiye'ye yaptı. Dubai merkezli girişim, Türkiye'de Nabız adıyla pazardan pay almaya çalışacak.

Kısa bir bilgi verecek olursak, Nabd, bin 500 Arapça haber kaynağından derleme yapan bir uygulama. Tam 37 farklı ülkede haber kategorisinde 1 numarada ve 13 ülkede genel uygulama kategorisi içinde ilk 10'da yer alıyor. Üye sayısı ise 9 milyonu buluyor.

Türkiye'ye Nabız adını kullanarak giriş yapan Nabd'ın hem iOS hem de Android uygulaması bulunuyor. Türkçe yayın yapan 300'ün üzerinde haber kaynağını takip ediyor. Teknolojiden sağlığa, otomobilden tatile bir çok konuda içerik derliyor.

Nabiz-Nabd-haber-uygulamasi

Venturebeat'e konuşan girişimin CEO'su ve kurucu ortağı Abdur-Rahman El-Sayed, Türkiye'nin Araplarla haber tüketim alışkanlıklarının benzer olduğuna ve ülkemizde 30 milyon akıllı telefon kullanıcısı olduğunu ifade ediyor. Kurucu ortaklardan Abdullah El-Sayed ise Nabd'ın başarısını demografik profilleri ve haber tüketim alışlanlıklarını iyi anlamaya borçlu olduklarını söylüyor.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika yani MENA bölgesine odaklandıklarını ifade eden Nabd'ın kurucuları, Nabd kullanıcılarının sosyal ağlarda her ay milyonlarca paylaşım yaptığını paylaşıyor. Uygulama mağazası optimizasyonu ve kullanıcı kazanım kampanyalarında da başarılı olduklarını söylüyor.

Açıkçası Nabd'ın Arap dünyasında nasıl bir ortamda rekabet ettiğini ve Arapça uygulama mağazalarının rekabet durumunu bilmiyoruz ancak Nabd'ın Türkiye'de haber dikeyinde işinin çok kolay olmayacağını söyleyebiliriz.

Bakalım Nabd, Nabız adıyla Türkiye'nin nabzını ne kadar iyi tutabilecek...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.