Microsoft, Outlook.com'u baştan sona yeniliyor

Microsoft, Outlook.com'u baştan sona yeniliyor

Microsoft, Outlook.com ile yeni tasarımı ve yeni bir deneyim sunmak için baştan sona yenilediği sürümün açık beta versiyonunu bugünden itibaren devreye aldı. Kullanıcıların, Outlook.com'a giriş yaptıklarında beta versiyonu deneyebilecekleri yeni sürümde kullanıcıların daha hızlı bir deneyimle karşılaşması hedeflenmiş ve bu yönde geliştirmeler yapılmış durumda.

Hatırlayacağınız üzere, Outlook.com 2012 yılında ilk kez hayatımıza girmiş ve daha önce kullandığımız Hotmail markasının yerini almıştı. O zamandan bu yana üçüncü kez tasarım değişikliğine giden Outlook.com, bu sefer aramaları biraz daha ön plana çıkarmış. Outlook.com'a girildiğinde bundan böyle arama kutucuğu sayfanın üst kısmında yer alıyor. Microsoft bu tarafta tıpkı Google'ın Gmail'de yaptığı gibi arama bölümünü değerli bir alana taşımış. E-posta gelen kutunuzdaki arama deneyimini iyileştiren bu özelliğin yanı sıra artık e-posta eklerini daha hızlı ekleyebiliyor, e-postalar içerisinde içeriğe göre farklı önerilerle karşılaşabiliyorsunuz.

Daha hızlı ve daha akıllı

Gelen e-postalarınızdaki fotoğraflar ve ekli dosyalar, yeni tasarımda ön plana çıkarılmış. Gelen kutunuzda ekli fotoğrafların ön izlemelerini görebilmeniz mümkün. Bununla birlikte görsellik daha fazla ön planda, Outlook kullanıcıları emoji ve GIF kullanımı konusunda da teşvik ediyor. Yazdığınız bir e-postaya o anda popüler olan GIF'lerden birini ekleyebilme bir hayli kolaylaştırılmış.

Kişiselleştirilmenin de ön plana çıktığı yeni tasarımda, favori kişilerinizi ve klasörlerinizi bulmanız da bir hayli kolay. Bazı kullanıcıların Outlook.com giriş sayfalarında gördükleri "Try the beta" butonu ile denemeye başlayabildiği yeni tasarımın, yakın  gelecekte tüm kullanıcılar için açılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.