Twitter yeni SDK'sı ile oyun içinde tweet atılmasını kolaylaştırıyor

Twitter yeni SDK'sı ile oyun içinde tweet atılmasını kolaylaştırıyor

Twitter geliştiriciler için sunduğu yeni yazılım geliştirme aracını kullanıma sundu. Yeni yayınlanan bu SDK'da en dikkat çekici konu ise bu güncellemenin oyun motoru Unity Engine için yapılmış olması.

Twitter'ın amacı, Twitter'ın oyunlar içindeki kullanımını kolaylaştırmak olarak belirlenmiş gibi gözüküyor. Twitter Kit yüklendiğinde, oyuncuların oyun içerisinde tweet atabilmelerini bir hayli kolaylaştırıyor ve bu deneyimi oldukça kolay hale getiriyor. Oyuncuların, bu tweet atma işlemini oyundan kopmadan yapabilecek olmaları da oyun yapımcıları açısından önemli bir gelişme.

Özellikle Unity ile oyun geliştiren oyun yapımcıları, yeni Twitter SDK'sı ile oyuncuları tweet atmaya yönlendirebilecek. Bu da oyuncuların sosyal medyada daha fazla paylaşım yapmasına katkı sağlayacak. Eğer oyun yapımcıları amacına ulaşırsa, oyunlarının Twitter tarafında daha fazla konuşuyor olmalarını sağlayabilir. Bu da oyunlarının daha fazla yaygınlaşmas anlamına geliyor ki bu her oyun yapımcısının hayali.

Twitter Kit 3 olarak adlandırılan ve detayları Twitter'ın geliştirici blogunda yayınlanan konu, oyunlarda Twitter ile giriş yap özelliğinin kullanılmasını da artıracak. Hatırlayabileceğiniz üzere oyun motoru Unity 400 milyon dolar yatırım almayı başarmıştı. Twitter'ın özellikle pek çok mobil oyunun kullandığı bir altyapı olan Unity'e bu yakınlaşması dikkat çekti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.