TransferWise sınır ötesi ödeme çözümü Borderless'a Türk Lirası'nı ekledi

TransferWise sınır ötesi ödeme çözümü Borderless'a Türk Lirası'nı ekledi

İngiltere merkezli finansal teknoloji girişimi TransferWise, Borderless hesabı ile bugünden itibaren Türk Lirası (TL) kabul etmeye başlıyor. TransferWise kurucu ortağı ve CEO'su Kristo Käärmann, TransferWise'ın "Borderless" hesap özelliği ile TL dahil olmak üzere 12 yeni para birimini kabul edeceğini Twitter üzerinden duyurdu.

Toplam 27 para birimine ulaştı

İlk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında karşımıza çıkan "Borderless" hesap özelliği, sınır ötesi çalışan KOBİ'ler, freelance çalışanlar, serbest meslek sahipleri ve şahıs şirketlerini hedefliyor. İlk açıldığında 15 para birimini destekleyen Borderless hesap özelliği, kullanıcıların desteklenen para biriminin kullanıldığı ülkelerde banka hesabı varmış gibi davranmasını sağlıyor. Bu ülkelerden gelen ödemeler için ücret almayan Transferwise, para bir ülkeden diğerine transfer edildiğinde, standart bir aracı ücreti alıyor. Bu özelliğiyle rakip yöntemlerden vakit ve nakit yönüyle epey avantajlı bir çözüm sunuyor Transferwise.

Yeni para birimlerinin eklenmesiyle Transferwise toplam 27 para birimine destek vermeye başladı. Yeni eklenen para birimleri ise TRY (Türkiye), BGN (Bulgaristan), CZK (Çek Cumhuriyeti), HRK (Hırvatistan), RON (Romanya), AED (Birleşik Arap Emirlikleri), GEL (Gürcistan), ILS (İsrail), MXN (Meksika), PEN (Peru), UAH (Ukranya) ve ZAR (Güney Afrika).

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.