Apple, iMessage'ı işletmelerin kullanımına açıyor

Apple, iMessage'ı işletmelerin kullanımına açıyor

iOS 11 güncellemesi ile birlikte, Apple kullanıcılarına birçok önemli yenilik geldiğini sizlere aktarmıştık. Son olarak teknoloji devi, önümüzdeki sonbaharda iOS'ün bir üst modele taşınması ile işletmelerin müşteri iletişimlerini iMessage ile gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

Apple web sayfasından yaptığı açıklamada, 'Business Chat ile müşterilerinizle iletişime geçebilir, kişiselleştirilmiş özel görüşmeler yapabilir hatta Apple Pay ile satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz' diye yazdı.

Business Chat nasıl çalışacak?

İşletmeler için iMessage

Yukarıda da gördüğümüz örnek uygulamada ilgili kullanıcılar,  ürün seçimine yönelik öneriden, satın alma işlemine hatta koltuk seçimine kadar bir çok konuda destek alabiliyorlar.

Apple' göre iMessage uygulamasının içinde işletmelerle direkt iletişime geçilerek, Müşteriler soru sorma, satın alma, randevu planlama ve  çok daha fazlasını yapabilecekler.

İşletmeler, müşterilerine kendi kişisel takvimlerini kullanarak etkinliklerini takvimde belirlemelerine ve ürünlerin listelerini seçilen kişiler tarafından görülebilmesine izin verebilecek.

Müşterilerin daha fazla ihtiyacı olan bilgi yazılı olarak paylaşılamıyorsa işletmeler, tek başına uygulama ile bilgiyi zamanında indirebilecekler. Öte yandan iMessage eklentileri konserde koltuk seçimi gibi çok daha karmaşık görevleri yerine getirmek için desteklenebilecek.

Business Chat, Salesforce, Genesys, Nuance, LivePerson gibi müşteri destek platformlarına entegre edilebilecek.

Apple, önümüzdeki aylarda Business Chat'i devreye alırken, müşteri destek botları, WhatsApp ve Messenger'ın yenilenen yüzüyle uzun zamandır Facebook'un umut ettiği bir gelir kaynağı. Messenger'in eski chat bot sürümü karmaşık bulunmuştu. Ancak yeni adımların atılmasıyla Messenger'a erişim ve uygulamanın kullanımı daha kolay. Apple'ın bu adımıyla da aralarındaki rekabet nasıl olacak hep beraber tanık olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.