Fikret Kuşkan'ın başrolde oynadığı Recontact Istanbul 2, ilk fragmanıyla karşımızda
Mobil

Fikret Kuşkan'ın başrolde oynadığı Recontact Istanbul 2, ilk fragmanıyla karşımızda

İstanbul sokaklarında geçen gerilim türündeki takip oyunuyla dünya çapında büyük başarı yakalayan Recontact İstanbul, iddialı bir geri dönüş için geri sayıyor. Recontact İstanbul II: Eyes of Sky başlığıyla bu yaz yayınlanacak yeni mobil oyun ilk fragmanıyla karşımızda.

"Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu"

İlk oyunun yapımcısı, yönetmen Eray Dinç'in Recontact İstanbul devam filmi olarak da niteleyebileceğimiz yeni projesi, ilkinden farklı olarak bir puzzle oyunu şeklinde nitelenmiyor. Dünyanın ilk sinematik mobil oyunu olma iddiasındaki Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky, tamamen sinematografik bir dünyada geçiyor. Senaryosundan profesyonel oyuncu kadrosuna kadar yapımın her aşamasında bir filmden pek de farklı olmayan Recontact İstanbul 2: Eyes of Sky'ın senaryo danışmanı, Türkçe polisiye denilince akla ilk gelen yazarlarından Ahmet Ümit.

Recontact İstanbul 2'nin oyuncu kadrosu da oldukça iddialı. Başrolde Fikret Kuşkan'ı göreceğimiz sinematik oyunun kadrosunda Haldun Boysan, Gökçe Suyabatmaz, Emre Mutlu ve Halim Ercan gibi tanınmış aktör ve aktrisler var. Tamamen Türk bir ekip tarafından geliştirilen oyunun senaristliğini, yönetmenliğini ve oyun tasarımını Eray Dinç; yapımcılığını Simay Dinç, geliştiriciliğini Can Aksoy; müziklerini Sertaç Özgümüş ve Güntaç Özdemir; görüntü yönetmenliğini Firar Güney Kayran yapıyor.

Recontact İstanbul'un App Store etkileşim sayısı 60 milyon kullanıcıya ulaştı

İstanbul’u tüm dünyaya yeniden tanıtmak istediğini söyleyen yapımcı ekip, Recontact İstanbul ile uluslararası arenada büyük başarı yakalamıştı. 153 ülkede en iyi yeni oyunlar listesinde sergilenen Recontact İstanbul'un App Store etkileşim sayısı 60 milyon kullanıcıya ulaştı. Sinema ve teknolojinin kesişimindeki yenilikçiliğiyle ses getiren oyun, birçok galeride sergilendi ve 9 Haziran 2017’de New Media Film Festival Los Angeles’da The Best New Media Art Ödülü'nü aldı.

Ekip, Recontact İstanbul'u Temmuz ayı içinde yayınlamayı planlıyor. App Store ve Google Play mağazalarında eşzamanlı çıkması planlanan oyun, ilkinden farklı olarak ücretsiz sunulacak. Oyun hikaye modu dışında multiplayer olarak da oynanabilecek.

2016'da Webrazzi Mobil konferansımızda konuşmacı olarak ağırladığımız Eray Dinç ile sohbetimizi de aşağıda görebilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. İnternet Kullanıcısı İnternet Kullanıcısı

  Teknoloji iyi kullanıyoruz, özellikle İstanbul konsepti olması gayet harika, fakat her zamanki gibi geriden gelmekteyiz, özgün bir proje değil, öyle olduğunu düşünenler 90'lı yılların sonlarında ortaya çıkan A Fork in the Tale video oyununu oynamamışlar demektir, bkz: https://www.youtube.com/watch?v=3Fra9KxmUBo

  Evet, özgün bir proje değil ama marjinal bir inovasyon yaratılmış olduğundan ötürü tebrik ederim.

 2. Volkan Baydar Volkan Baydar

  Byzantine'de bu kategoriye girmiyor mu ? Zamanında 6cd den oluşan efsane oyundu. Chip dergisi ücretsiz dağıtmıştı.

 3. Ahmet Yesevi Ahmet Yesevi

  Secret agent : istanbul var,mobil oyun.... 3 tane oyun yapmışlar hatta :) sonra her story var..Hatta 90larda phantasmagoria var... Nasıl ilk dersiniz anlamak mümkün değil...

  1. Ersin Ersin

   Secret Agent İstanbul zaten ilk Recontact İstanbul'dan sonra çıkmış bir çalışma. Ayrıca ara sahnelerin gerçek video olması oyununuzu sinematografik hale getirmez. Bahsi geçen bütün oyunlar foto-interaktiviteye sahip. Videoyu doğrudan interaktif kullanan ve bunu sinematografikleştiren hiçbir proje henüz yok.