Bukoli kapandı!
Arama
E-Ticaret

Bukoli kapandı!

Borusan Lojistik tarafından hayata geçirilen Bukoli, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile hizmetlerini durdurduğunu açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre Bukoli, müşterilerinin 30 Haziran 2017 tarihine kadar vereceği siparişleri teslim edecek ve hizmetlerini bu tarihten itibaren tamamen sonlandıracak.

Bukoli, internet alışverişlerine özel geliştirilen teslimat girişimi olarak kuruldu. İlk etapta, mahalle esnafını kargo teslim alma noktası alarak kullanan girişim, son dönemde kendine ait Bukoli teslimat kutuları/noktaları da açmaya başlamıştı. Borusan Holding, şimdiye dek İstanbul’un tamamını kapsayan hizmet ağı kurmuştu. Bukoli’nin geçen hafta kapanan Markafoni ile ürünlerin teslimatı konusunda bir iş birliği yaptığını ve aynı gün ürün teslimatı sunmak gibi bir adım attığını da paylaşmadan geçmeyelim.

Bukoli’nin müşterilerine göndermiş olduğu açıklamayı aşağıda bulabilir, dilerseniz Webrazzi’deki geçmiş yazılara göz atabilirsiniz. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Değerli müşterimiz,

Şirketimizin inovatif iş modellerinden biri olarak 2014 yılında faaliyete geçen ve geliştirmek için hepimizin canla başla çalıştığı Bukoli operasyonunu bugün itibarı ile sonlandırıyoruz.

Bukoli’yi tüm taraflar için en fazla değer yaratacak şekilde sürdürmemiz mevcut pazar koşullarında maalesef mümkün olmadı.

Bugüne kadar büyük bir mutluluk ve heyecanla sürdürdüğümüz iş birliği için size teşekkür ederiz. Bu süre zarfında, sizin işiniz için değer yaratmış ve büyümenize katkıda bulunabilmiş olmayı ümit ediyoruz. Bunu başarabildiysek ne mutlu bize!

Sitenizdeki teslimat seçim opsiyonları arasından Bukoli’yi ivedilikle kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bukoli operasyonuna son verme kararımızın işiniz üzerinde herhangi olumsuz bir etkisi olmaması için gerekli tüm önlemler tarafımızdan alındı. 30 Haziran 2017 tarihine kadar siteniz üzerinden verilen Bukoli opsiyonlu tüm siparişleri teslim etmeye devam edeceğiz.

Borusan Lojistik olarak inovasyona yatırım yapmaktan, katma değeri yüksek yenilikçi hizmet ve iş modellerini hayata geçirmekten vazgeçmeyeceğimizi özellikle bilmenizi isteriz.

Dijital teknolojileri en etkin şekilde kullanan yeni hizmetlerimiz ve iş modellerimizle yollarımızın bir gün tekrar kesişeceğine içtenlikle inanıyoruz.

Bize olan güveniniz için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Yorumları GösterYorumlar Gizle (33)
 1. Kenan Mirza dedi ki:

  Yaprak dökümü :'(

 2. Uzman Kişi dedi ki:

  Yazık olmuş, ben üzülüyorum böyle girişimlerin teker teker kapanmasına.

  1. Hakan dedi ki:

   Üzüldüğüm tek şey bu projeyi execute eden arkadaşların hayal kırıklığına uğraması ve geleceklerinin kendisini dev aynasında gören ego manyağı, kötü eğitimli, reel sektör ve piyasadan bir haber yöneticiler tarafından sadece power point ve excel dosyasındaki göstergelere bakılarak karartılmasıdır.

   Yaa bre cahil Borusan Innovation kafa ekibi , eyyyyy sayın değerli kutsal Agah , insanların gelecekleri ile bu kadar basit oynayamazsınız , eğer kalıcı sevilen iz bırakan bir lider olmak istiyorsanız iç – dış tüm eleştirileri dinleyip karar alınız , güvendiğiniz ama başarı hikayesi olmayan ve insanları küçük düşüren laçka karakterli kişileri değil…

   peace =)

 3. Ömer Osmanbaş dedi ki:

  Bu tarz haberleri daha çok alacağız gibi.

 4. Volkan Küçük dedi ki:

  Sadece web girisimleri degil ulkede genel olarak ekonomik sıkıntı var. Ayakta duranlarin cogu srrmayeden idare ediyor.

 5. Ceyhun dedi ki:

  Perfect Storm izleri… Hayırlısı bakalım

 6. mustafa dedi ki:

  hayir ne dedin ali? ben de uzuluyorum 🙁

 7. UB dedi ki:

  Markafoni etkisi de diyebiliriz, bir kaç defa kullanmıştım güzel bir servisti

 8. Hakan dedi ki:

  SEO’ya önem vermedikleri için olmuş olabilir mi?
  Çözüm : Webtures 🙂

  1. Emre Can dedi ki:

   Webtures siz nasıl bir şirketsiniz???
   Kovboy filminde birisi ölünce hemen orada bitip mezura ile ölcü alan şirket bence.

   1. Fehmi Fain dedi ki:

    çok iyi ya 😀 hahaha

  2. He Webtures he dedi ki:

   Webtures’ı da gördük bundan birkaç ay önce. Google’dan cezaları alıp alıp kayboldunuz bir ara internet aleminden. Hayır bir seo ajansı düşün kendi sitesi arama motorunda çıkmıyor 🙂 Neyse geçmiş olsun ben sıkmayım canınızı burada…

 9. kerem dedi ki:

  yayınlar mısınız bilmiyorum ama ben üzülmedim, iyi de oldu… çok güzel bir iş modelini idare etmeyen beceriksiz bir ekip ile çok bile gittiler.. Borusan ismini sürekli kullandılar…
  Çok iyi bir yerde bir butik mağazam vardı, başvurdum kabul edildim, nitekim bana keşfe geldiklerinde benim yerime yan taraftaki tekel e gitmişler, onlar daha uzun saatler açıktır diye bana değil komşum arkadaşım tekel bayiine verdiler üyeliği… Ah ettim, tuttu …

  1. Orkun dedi ki:

   İşleyiş açısından doğru bir karar almışlar, benzer olanlardan daha uzun süreli hizmet vereni seçecekler, sizinle çalışmadılar diye beceriksiz ekip mi oluyorlar. Böyle kişisel yorumlar yapmayı bırakın artık.

   1. kerem dedi ki:

    ofis dışındaki dünyada ticaret ahlakı, esnaf ahlakı diye birşey var.. başvuran insan dururken, böyle saçma bir gerekçeyle, 2 saat erken açıp 2 saat erken kapatıyor diye, başvurmayan esnafa, gitmek, etik bir davranış değildir. kendinizi benim yerime koymanızı bekleyemem… nitekim iş yaptığı çevreyi, kitleyi tanımayan, değerlerine önem vermeyen işletmelerin sonu böyle olur… darısı gittigidiyor un başına…

 10. oc dedi ki:

  Büyük geleneksel firmaların kendi içlerinde startup kurmak yerine, startup satın almaları veya ortak olmaları daha mantıklı gibi. Bende bu işi yaparım denildiğinde sektörü boğuyor, boynerin borusanın girdiği pazara kolay kolay kimse girmeye cesaret edemez, aksine büyük firmalar teşvik edip startupların önünü açsa, daha yaratıcı, sektörü daha geliştiren işler çıkar zannımca. Bir başka sorunda ekip. Örnek verecek olursak bu iş için borusan gibi büyük bir firmada çalışayım diye ekibe dahil olmak başka, startup mantığında gecesini gündüzüne katıp çalışan ekip başka ..ne demişti sina afra, benden sonrasını bilmiyorum

  1. Uzman Kişi dedi ki:

   Hey gidi Borusan hey, yazılımcıları daha ne kadar ucuza çalıştırmayı düşünüyorsun, az para vermekle, yandaş ik firmalarıyla ne olacağını sanıyordun, çok iyi oldu çok ta iyi güzel oldu tamam mı.

 11. Hakan Er dedi ki:

  Markafoni ve iş ortaklarının dökümü.
  Bu kolinin en büyük müşterisi hiç şüphesi markafoni

 12. Bölgesel Seo dedi ki:

  Markafoni 1 numaralı müşterileriydi. Kapanınca mecburen kapattılar. Daha büyük zarar olmaması için. Üzücü. Umarız yaprak dökümü olmaz.

 13. kullanıcı dedi ki:

  guzel servisti severek kullanıyorduk

 14. pyloge dedi ki:

  Tamamiyle saçmalık. Gelecek vaat eden bir iş modelini nasıl bu kadar kolay şekilde yok edebilirsin? Açarken çotank diye herkesin bunu kullanacağını mı umuyorlardı? Patronlardan bir tanesi iki-üç lüks arabasını satsaydı da geleceklerini satmasaydı.

  1. gulut91 dedi ki:

   Çok doğru diyorsun da adamların kafa öyle çalışmıyor malesef. Adam cebine giren/çıkan 5 lirayı gelecekte alacağı 100 liraya değişiyor.

 15. Mustafa dedi ki:

  İyi oldu. Çok güzel oldu. Bir kaç büyük daha kapattı mı e-ticaret aslına döner.

 16. Sineklik dedi ki:

  fikrin güzelliği sürdürülebilir bir modele dönüşmezse patlar. markafoni herşeye rağmen yönetilirdi belki ama bukolinin patlayacağı belliydi.

  mahalle bakkalı 40 yılda bir gelecek kargodan kazanacağı para ne olacaktı; bir sürü prosedürü var, yok müşteriye ulaştı mı sisteme girildi mi bir sürü iş, hakedişlerin dağılımı hepsi detay, ayrı ayrı kadrolar.. istanbulda 600 nokta varmış saçmalıktan başka birşey değil.

  “Günlük artış değil günlük azalış önemlidir. Önemsiz olanları azaltın.” Bruce Lee den bizlere kapak olsun.

 17. mahmut subaşı dedi ki:

  borusan borusan diyorlar kariyer olanaklarina is ilanlarina bir bakin ne demek istedigimi anlarsiniz. bu tarz firmalar kodaman firmadir. bu firmalarin bu cirolari yapmasi bile mucize. pazar sartlarindan dolayi kapandik diyor. yahu sen zaten esnafin toptan sattigi mali tasimiyorsun ki. her yil muthis bir sekilde artan online alisveris kargoculugundan kazanmaya calisiyorsun. butun bu istatistik ve grafiklere ragmen pazar sartlari diyorsun yedik bizde abicim.

 18. gebze nakliyat dedi ki:

  Bir holdingin girişimi bile olsan yanlış yönetimde sonuç değişmiyor. Gerekçeli duyurularını yapsalar daha güzel olurdu.

 19. Haydar dedi ki:

  Borusan kuruluşuymuş. Akıllara şu videoyu getirdi. https://youtu.be/ddqfqzmKruc?t=72

 20. Mustafa dedi ki:

  Getir de aynı yolda..

 21. Çağrı Ergezer dedi ki:

  Başarılı bir girişim olmasına karışın, yönetim organizasyon sorunları nedeniyle şirket idare edilemedi. Buradan şu sonucu çıkarabiliriz “her başarılı girişim, uzun soluklu değildir”. Aslına bakılırsa Türkiye pazarı da henüz bu sisteme alışkın değildi.

 22. Esenbek dedi ki:

  Açıkçası bu işin bir ekip işi olduğu ve yayılma politikasının çok mühim olduğunu gözardı etmiş olabilirler.
  İnşaAllah başka girişimler kapanmaz ne diyelim.

 23. Melih dedi ki:

  Bence de Türkiye’deki en büyük problem CEO’lar bu yurtdışı kargo hizmetinde de aynı. Bizdeki yöneticiler proje geliştirmeye değil masa başında imza atmaya alışıklar…

Bir Yorum Yazın