Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Essential ile karşımıza çıkıyor
Teknoloji

Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Essential ile karşımıza çıkıyor

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Android’in yaratıcısı Andy Rubin, Essential adını verdiği yeni akıllı telefonu ile karşımıza çıktı. Yaklaşık 2 yıl önce Google'dan ayrılan Andy Rubin'in ilk donanım projesi olan Essential Phone, şık tasarımı ve başarılı teknik özellikleriyle dikkatleri çekiyor.

2017'nin en önemli akıllı telefon trendlerinden olan çerçevesiz ekrana sahip olan Essential Phone, tasarım anlamında Xiaomi Mi Mix, LG G6 ve Samsung Galaxy S8 modellerini örnek almış. Gücünü Qualcomm'un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 835'den alan Essential, 4 GB RAM'e sahip olacak. Android'in en yeni sürümünü kullanacak olan Essential, 128 GB dahili depolama alanı sunacak.

Çift kamera ile geliyor

Önde 4K çözünürlüğünde video kaydı yapabilen 8 megapiksellik kamera tercih eden Essential, arkada ise 13 megapiksellik çift kamera bulunduruyor. 360 derece kamera modülü ile gelecek olan Essential, maalesef tıpkı iPhone 7 modellerinde de olduğu gibi kulaklık girişine sahip değil.

Arka kısmında parmak izi sensörü de bulunduran Essential Phone, USB Type-C bağlantısına da sahip. 699 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan Essential Phone'un resmi tanıtımının günün ilerleyen saatlerinde yapılacağını ve akıllı telefonun tüm özelliklerinin paylaşılacağını da ekleyelim.

Yorumlar (2)
  1. Telefon dizaynları artık şablon oldu. Değişen tek şey donanım özellikleri... Kasa aynı kasa... Dizayn'da tıkanmışlığın en son örneği hatta tez konusu! Tabii bir de şu var bir telefon için başka nasıl bir dizayn yapılabilir ki? Yapılabilir mi? Standart oturmuş şablon bu sanırım... Renk ve düğmelerin yerlerini değiştirmek serbest!

  2. Jerfi'ye katılıyorum. Farklı fikirler farklı tasarımlarla sönmeye yüz tutan tüketici ve geliştirici heyecanını alevlendirmek gerekir. DiFFERENT olarak DiFF Phone ile unvanımız ve markamız gibi farklı ürünlerle bizde çıkış ve heyecan ile rekabet ateşini körüklemek için çalışıyoruz.

    Farklı düşün. Farklı yap. Farklı ol. DiFF Innovative