PatiKutu: Kedi ve köpek sahipleri için aylık kutu aboneliği
Girişim

PatiKutu: Kedi ve köpek sahipleri için aylık kutu aboneliği

Kutu aboneliği modelindeki girişimler arasına katılan PatiKutu.com, evcil hayvan sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için kolları sıvadı.

Yusuf Canpolat ve Özen Pulat tarafından kurulan ve Mart 2017’den bu aktif olarak hizmet vermeye başlayan PatiKutu, adından da anlaşacağı üzere evcil hayvanların mama vb. ihtiyaçlarını düzenli olarak temin etmenizi sağlıyor. Şu anda sadece kedi ve köpek sahiplerine ulaşmayı hedefleyen girişim Kediler için 69,99 TL, köpekler içinse 129,99 TL’den başlayan fiyat seçenekleriyle hizmet veriyor.

PatiKutu’nun Türkiye’de artan hayvan sahiplerini internet ile tanıştırmak ve hayvan hakları konusunda sosyal sorumluluğu artırmak istediğini paylaşan Yusuf Canpolat, "Her kutunun 1 lirasını sokakta yaşayan hayvanların yararına kullanacak olan bir derneğe bağışlıyoruz ve kaliteli mama bilinci aşılamak gibi misyonumuz var." diye ekliyor.

Kutu aboneliğinde herhangi bir taahhüt veya toplu ödeme zorunluluğu getirmeyen PatiKutu, müşterilerinin kutu içerisindeki mamayı, yaş mamayı veya kumu bir sonraki ay değiştirebilmesine de imkan tanıyor. Düzenli tüketimi takip eden müşteriler istediği zaman bir alt pakete geçerek harcamasını azaltabiliyor.

Eğer kedi/köpek sahibiyseniz PatiKutu ile ilgili detaylara patikutu.com adresinden erişebilir veya bu haberi kedi/köpek sahibi tanıdıklarınızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Giovanni Giorgio Giovanni Giorgio

  Neredeyse gün ün aşırı kedi köpek mama sitesi açıldığını görür olduk.

 2. 1 lira ne ya? Hahahah. Çok hayvansevermişsiniz kardeş.

  1. Ayda 100 kutu alınsa 100 lira yapar. Bence bir dernek için çok iyi bir bağış tutarı.

 3. Barbaros Selim Büyükelçi Barbaros Selim Büyükelçi

  Biz Petbesinleri.com.tr müşterilerine bir anket gönderdik. Yaklaşık 1000 müşteriden gelen geri dönüşe göre aylık otomatik siparişe sıcak bakmayanların oranı %85 (yuvarlamam gerekirse). Bunun kalan %14,9(yine yuvarlıyorumki demek istediğim anlaşılsın) bu tarz bir hizmet almak konusunda kararsızken geriye kalan %0,1'lik bir kısmı (ki bu müşteriler her alışverişlerini bizden yapan ve sepet ortalaması göz önünde bulundurulduğunda geliri yüksek sayılabilecek müşteriler) bu hizmete yeşil ışık verdiler.

  Yani chewy.com gibi auto shipping veya işte aylık abonelik modelini biz de kendimize entegre edebiliriz istenirse diye düşündük ama ortaya çıkan veriye göre durum bu. Bunun yerine alternatif bir özellik olarak ön sipariş özelliğini talep ettiler.

  Buradan varmaya çalıştığım sonuç şu; Bu girişimlerin hepsine başarılar diliyorum. Aylık ortalama geliri 2500-3000 lira olan insanların her ay bir doğalgaz faturası öder gibi düşünerek bu tarz paketlere abone olacağını kişisel olarak düşünmüyorum elimdeki veri de sadece bunu doğruluyor.

  Yalnız bu yaptığımız anketin yanlı sonuçlar içerdiğini de söylemem gerekiyor neticede biz bu hizmeti sunmuyoruz ve sadece yoklamak için ankete eklemiştik dolayısıyla normal bir şekilde abone olmadan alışveriş yapan müşteriler bu tarz bir yoklama bizden çıktığı için de hayır demiş olabilirler. :)

 4. Ozknozsrt Ozknozsrt

  Güzel girişim

 5. Merve Nur Merve Nur

  Güzel bir çalışma bende hayvan sever biri olarak https://www.petzzshop.com/ firması sitesinden bu şekilde bir çalışma yapıyorum benim talebim üzerine başlattılar başarılı olabileceğinizi düşünüyorum.

 6. Güzel proje başarılar