110 km menzilli elektrikli scooter Gogoro 2 tanıtıldı
Teknoloji

110 km menzilli elektrikli scooter Gogoro 2 tanıtıldı

İlk olarak geçtiğimiz yılın Ocak ayında karşımıza çıkan Tayvan merkezli elektrikli scooter üreticisi Gogoro, yeni modeli olan Gogoro 2’yi tanıttı. Gelişen teknik özelliklere rağmen ilk modeline oranla daha uygun bir fiyattan satışa çıkacak olan Gogoro 2, şehir içi ulaşım için güçlü bir alternatif.

İlk etapta sadece Tayvan için satışa çıkacak olan Gogoro 2, yaz aylarında satışa sunulacak. 2017'nin sonu itibariyle başka pazarlara da açılması beklenen Gogoro 2'nin satış fiyatı ise 1295 dolar. Hatırlatmak gerekirse ilk Gogoro 3 bin 288 dolar fiyat etiketine sahipti.

110 km'lik uzun menzil

Beyaz, gri, turuncu, mavi, sarı ve kırmızı olmak üzere 6 renk seçeneğine ile gelen Gogoro 2, 6.4 kilowatt'lık motorsa sahip. İlk model ile benzer bir performans sunan Gogoro 2, 0'dan 50 km hıza 4.3 saniyede çıkabiliyor. En fazla 90 km hızlarına kadar çıkabilen Gogoro 2, 110 km gibi oldukça başarılı bir menzile sahip.

Mobil uygulama arayıcılığıyla akıllı telefonunuzla bağlantı kuran Gogoro 2, parmak izi sensörü de dahil olmak üzere çeşitli biyometrik güvenlik seçeneklerine de sahip. Gidon kısmında renkli bir LED ekran barındıran Gogoro 2'nin 50 farklı aksesuar seçeneğine sahip olduğunu da iletelim.

Yorumlar (2)
  1. Modakronik Modakronik

    Ülkemizdeki girişimcilerde bu tip elektrik motor dahil ürün üretebilirler Elektrikli araba ilk başta daha masraflı olabilir sermayesi çok kısıtlı 5-6 kişilik küçük ekipler için Mağlesef bu gibi ürünlerde çinden kalitesiz ürünleri getirip satan mafyavari firmalar var bunlardan bişi çıkmaz onların derdi naylon fatura yada 1000 dolarlık ürünü Çinden 50$ gelmiş gibi göstererek para kazanmak

  2. Bu motoru ithal edebilecek firmalar varsa ilk müşterileri benim, hem tasarım olarak hem özellik olarak inanılmaz doyurucu. Ayrıca ülkemizde satılan elektrikli motorlara göre fiyat / performans olarak gayet mantıklı.