DoktorTakvimi'nin çatı şirketi DocPlanner, 15 milyon euro yatırım aldı
Yatırım

DoktorTakvimi'nin çatı şirketi DocPlanner, 15 milyon euro yatırım aldı

Türkiye'de DoktorTakvimi.com olarak hizmet veren DocPlanner.com, D serisi yatırım turunda 15 milyon Euro (yaklaşık 60 milyon TL) yatırım aldığını açıkladı.

Aldığımız resmi açıklamaya göre Londra merkezli One Peak Partners, bu yatırım turuyla DocPlanner'ın yatırımcıları arasına eklenirken, mevcut yatırımcılar Target ve ENERN de bu yatırım turuna katıldı. Bugüne kadar aldığı toplam yatırım tutarını 46 Milyon Euro’ya yükselten DocPlanner, C serisi yatırım turunda aldığı 20 milyon dolarlık yatırımın ardından Doctoralia ile birleştiğini açıklamıştı.

Dünyanın en büyük çevrimiçi sağlık platformlarından DocPlanner, yeni yatırımın tüm pazarlardaki iş geliştirme, yazılım ve pazarlama etkinliklerinin geliştirilmesine ve özellikle Latin Amerika'daki büyümeye aktarılacağını paylaşıyor. DocPlanner.com kurucusu ve CEO’su Mariusz Gralewski ise yatırımla ilgili olarak şu yorumu yapıyor;

“DocPlanner ve Doctoralia’yı entegre etme sürecine devam ederek, ortak bir misyon ve strateji ile istikrarlı ve iyi işleyen bir organizasyon geliştiriyoruz. Yer aldığımız tüm pazarların toplamının ötesinde bir organizasyon yaratmak için tüm iyi uygulama ve deneyimleri bir araya getiriyoruz. Temel pazarlardaki konumumuzu sağlamlaştırmanın yanı sıra yeni fonlamayla hedefimiz, sağlık profesyonelleri için takvim yönetiminin de ötesinde ürünler geliştirmek.”

One Peak Partners’in yönetici ortağı Humbert de Liedekerke DocPlanner'ın büyümesine inandıklarını paylaşıyor ve Docplanner'ın küresel liderliğe oynadığına vurgu yapıyor.

Varşova merkezli DocPlanner bildiğiniz gibi Türkiye'ye Eniyihekim.com'u satın alarak girmiş ve bu girişimin adını Doktortakvimi.com olarak güncellemişti. Türkiye'de hizmet veren Polonya menşeli girişimlere dair son haberimizde ise DoktorTakvimi.com'un 70 kişilik bir ekiple (çağrı merkezi ekibi dahil) hizmet verdiğini ve Türkiye’de aylık ziyaretçi trafiğini 4.5 milyonun üzerine çıkarmak istediğini paylaşmıştık.

30 ülkede hizmet veren DocPlanner, şu anda Varşova, İstanbul, Roma ve Barcelona’daki DocPlanner ofislerinde 300’ün üzerinde çalışana sahip. Her ay 20 milyon hasta DocPlanner üzerinden 340 bin randevu alıyor ve toplamda 5 milyon sağlık profesyonelinin yer aldığı sistemde 2 milyon kullanıcı yorumu bulunuyor. Bu yatırımın ardından yeni bir satın almanın yapılıp yapılmayacağını da beklemeye devam ediyoruz.

Yorumlar (12)
 1. Çağ Demirci Çağ Demirci

  Doktor ve hastanelere hizmet veren bir ajans sahibi olarak doktortakvimi.com ve doktorsitesi.com ile sürekli çalışıyoruz. Doktortakvimi, eniyi hekim ismini bıraktıktan sonra ve satıştan sonra çok ekip değiştirdi ve ben artık sürekli yeni insanlarla muhatap olmaktan bıktım ve artık önermiyorum. Doktorsitesi şuanda çok daha iyi gidiyor. Umarım düzeltebilirler.

  1. doktorumonline.net ile çalışmanızı tavsiye derim

 2. Murat Güner Murat Güner

  Küresel ölçekte çalışan Docplanner&Doktortakvimi.com ile başka siteleri karşılaştırmak çok doğru değil bence. Aynı ligde yarışmıyorlar. Docplanner'ın yatırım haberini techcrunch.com'da gördüm. Bu, markanın globalde ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Ayrıca Türkiye'de doktortakvimi'nin similarweb'deki istatistiklerine baktığımızda ve arama sonuçlarındaki üstünlüğünü gördüğümüzde Türkiye'de en güçlü online sağlık sitesi olduğunu düşünüyorum. doktortakvimi bu kadar üstün olmasa idi docplanner gibi bir dev yatırım yapmazdı emin olun.

  1. Altay bey sizsiniz sanıyorum. Ben 1.5 yıl çalıştım şirkette ama o büyüklüğü hissedemedim. Keşke konuştuğunuz olsaydı.

   1. Ertan K. Ertan K.

    Mehmet bey, gelin deneyiminizle size doktorsitesinde bir iş ayarlayalım.

  2. Ertan K. Ertan K.

   Similarweb konusunda bir hataniz olmali: https://www.similarweb.com/website/doktorsitesi.com?competitors=doktortakvimi.com

   Ayni ligde olmadiklarina katiliyorum, zira doktortakvimi randevu dikeyinde iyi bir servis sunarken doktorsitesi onun cok daha otesini sunuyor diye dusunuyorum. Icerikle beslenmedikce bu is doktorlari yanyana biblo gibi dizmenin otesine gecemez. Icerik konusunda ise doktorsitesi acik ara onde gorunuyor - hatta kisisel fikrim saglik icerigi konusunda artik yakalanmasinin neredeyse imkansiz oldugu seklinde bu markette.

   Tahmin ediyorum yakin zamanda doctolib, practo gibi oyuncularin da markete girmesiyle rekabet artacaktir. Yakin zamanda sadece Turkiye'de degil global marketlerde de doctolib, practo, docplanner rekabeti yasaniyor olacak.

   Genel anlamda ise Avrupa'daki saglik girisimlerinden birinin pespese bu kadar guzel yatirimlar almasi harika bir haber bence. E-ticaret, oyun ve benzerlerinden gina gelmisti zira. Saglik yatirimlari ise toplum sagliginin gelistirilmesi ve saglik hizmetlerine kolayca ulasim acisindan buyuk onem tasiyor.

   1. Ertan bey sizin de dediğiniz gibi doktorsitesi güçlü bir içerik sitesi, wikipedia gibi insanlar sağlık ve hastalıklarla ilgili araştırma yapmak ve bilgi almak için geliyorlar. İkisini karşılaştırmak elma ve armut gibi olur. Sizinle nasıl bağlantıya geçerim?

 3. Türkiye'deki diğer start-uplar için umut verici bir gelişme.

 4. Ercan Gürhan Ercan Gürhan

  Türkiye dışındaki pazarlarda da büyükmüş, ben sadece doktortakviminden tanıyordum.

 5. Güher S. Güher S.

  Docplanner ve Doktortakvimi'nin başarısını kutluyorum. Keşke Türk firmaları da start-up lara daha çok yatırım yapsa. Polonya'lıların yatırım yaptığı Türk şirketleri ile ilgili haberinizi okumuştum ve o zaman start-uplara Türkiye'de daha fazla destek verilmesi gerektiğini düşündüm.

 6. 15 milyon Euro iyi paraymış. doktortakvimi ni kuranın yerinde olmak isterdim :D

 7. sağlıkteknolojileri önümüzdeki yıllarda en çok konuşacağımız dikeylerden olacak sanırım.