DocPlanner ile birleşen Eniyihekim.com adını Doktortakvimi.com olarak değiştirdi
Girişim

DocPlanner ile birleşen Eniyihekim.com adını Doktortakvimi.com olarak değiştirdi

2012 yılında Türkiye'de hizmet vermeye başlayan ve 2014'te Polonya merkezli DocPlanner tarafından satın alınan Eniyihekim.com artık Doktortakvimi.com markasıyla yoluna devam edecek. Birleşmenin ardından markanın yenilenmesi, girişimin yeni rotasını da açıkça ortaya koyuyor. Doktortakvimi en iyi doktoru bulmaktan ziyade doktor randevu sistemiyle öne çıkmak isteyen bir girişim olarak konumlanıyor.

Doktortakvimi CEO’su Altay Tınar yaptığı açıklamada Türkiye’deki isim değişikliğinin nedeninin hem hekimlere hem de hastalara sunulan hizmetlerin kapsamını daha iyi anlatmak olduğunu belirtiyor.

Sağlık Bakanlığı’nın kamu hastaneleri için sunduğu MHRS sisteminin bir benzerini özel sağlık alanında uygulayan doktortakvimi.com'un 2015 verilerine göre site, geçtiğimiz yıl 22 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilmiş. Aynı dönemde üye hekim sayısının yüzde 200 arttıran doktortakvimi.com'un ana şirketi Docplanner geçtiğimiz Mayıs ayında 10 milyon dolar yatırım almıştı.

Geçtiğimiz haftalarda Girişim Ofisleri programımızda Eniyihekim.com ofisini ziyaret etmiştik. Aşağıda ilgili programı izleyebilirsiniz.

Yorumlar (19)
 1. Eniyihekim domaininiz bakanlık tarafından yasaklanmış olmasın sakin?

  1. Eniyihekim.com Eniyihekim.com

   Eniyihekim.com olarak resmi kurumlar tarafından sitemize ilişkin bu tarz olumsuz yönde alınmış herhangi bir karar yoktur. Haberde de belirtildiği gibi DocPlanner ile yaşadığımız birleşme sürecinin devamı olarak isim değişikliği yapılmıştır. Site olarak resmi kurumların belirlemiş olduğu hassasiyetlere ve yönetmeliklere özenle uymaya söz vermiş bir platformuz.

   DoktorTakvimi.com olarak da bu hassasiyetlere ve kurallara özenle uyacağımızdan emin olabilirsiniz.

   Sağlıklı günler.

 2. İsmet Erhan İsmet Erhan

  DocPlanner ile birleştikten sonra daha aktif bir hale geldiler. Similarweb'e göre alanlarında en yüsek ziayretçi trafiğine sahipler. SEO'yu hangi ajansa yaptırıyorlar acaba? Kendim doktor ararken de kullandım, kullancı deneyimi iyi.

 3. Halil S. Halil S.

  Mantıklı bir iş yapmışlar. MHRS'den millet alışmıştı randevu almaya kullanıcılar zorluk yaşamamıştır. Sitedeki yorum ve sorulardan sanırım organik aramalarda oldukça güçlü gözüküyorlar.

  1. İsmet Erhan İsmet Erhan

   MHRS'de doktoru bulmak da zor...

 4. Bence tüm sektörlerde kullanıcı alışkanlıklarının daha çok değişmesi ile beraber doktor takvimi gibi siteler daha fazla tıklanma alabilir. Aynı durum e-ticaret siteleri için de geçerli. İnsanlarda halen internetten randevu alma, alışveriş yapma konularında bir çekingenlik var. Bu aşılabildiği ölçüde internet sektörünün daha hızlı büyüme göstereceğini düşünüyorum. Tabi ki başarısız olan web siteleri de olacak ama ayakta kalabilenler kendi sektörlerini ve alanlarını domine edecek bence.

 5. Mustafa Mustafa

  Bence internet sektöründeki güven algısının daha çok yerleşmesi gerekiyor. Gelir düzeyi orta ve yüksek olanlar internetten e-ticaret sitelerini ya da bu tarz platformları kullanmakla birlikte alt gelir düzeyine sahip olanlarda internetten alışveriş yapma ya da doktortakvimi gibi sitelerden randevu alma gibi davranışları daha az gösteriyor hala bence. Bu aşılabilirse internet sektörünün payı daha da çok genişler. E tabi haberde de belirtildiği gibi MHRS tarzı bir randevu sisteminin kamu hastaneleri için olması giderek kullanıcılar gözünde online araştırma yapma davranışını arttıran faktörlerden.

 6. Güneş Güneş

  MHRS ile doktortakvimi similarweb verilerine göre bayağı trafik almakta. Bu sağlık alanında önemli bir dönüşüm anlamına geliyor. Artık geleneksel randevu sistemleri yerine dijital alan tercih ediliyor.

 7. Yorum ve soru cevaplar sayesinde organik tarfik var bayağı. gerçekten 4 milyon hasta kullanıyorsa bravo.

 8. Türkiye'de bu tarz start up ların gelişmesi oldukça önemli. Küresel ölçekte sağlık platformları alanında önemli bir konumda olan Docplannerın doktortakvimi ile işbirliğine gitmesi iyi bir sonuç bence. Umarım böyle devam ederler.

 9. Murat Tolga Murat Tolga

  Bu seneyi bilmiyorum ama bir sağlık sitesini senede 22 milyon kişi ziyaret ediyorsa ve bu internet sitesi global ölçekte bir boyuta ulaşmışsa, demek ki insanların internet kullanım alışkanlıkları, doktor arama alışkanlıkları köklü bir biçimde değişmiş durumda.

 10. Açıkçası Polonyalılar bu konuda oldukça başarılı bildiğim kadarıyla Doktortakvimi de Polonya menşeli bir şirket start up konusunda dünyada ilk 5 sırada Polonya merkezli start up lar yer almakta. Hasta randevu sisteminin internet üzerinden yapılması oldukça mantıklı bir iş. Trafiğin gelmesinin sebebi organik içerikler kanımca. Siteyi incelediğimizde neredeyse çoğu doktorda yorumlar ve sorular var. Dolayısıyla otomatik olarak kullanıcılar organik içerik üretiyor ve Google da bu tarz içerikleri sevidiği için siteyi yukarı taşıyor. Sitenin başarısı SEO bakımından oldukça güçlü olması.

 11. Caner Caner

  Start-up'lar yavaş yavaş gelişiyor ülkemizde de. İnternet sektörünün gelişmesi hem çoğulculuğun artması hem de seçme özgürlüğünün genişlemesi anlamında oldukça mantıklı. doktortakvimi de bu noktada iyi bir işlev görüyor bence. Google listelemeleri bakımından da oldukça güçlüler.

 12. Taner Taner

  Oldukça mantıklı bir uygulama, İsmini değiştirmekle iyi yapmışlar bence. Randevu alırken ya da doktor araştırması yaparken doktortakvimine ben de bakıyorum açıkçası. Bu başarılı olduklarını gösteriyor bence.

 13. similarweb verilerine göre 3 milyondan fazla aylık tıklanma rakamı var. Özel sağlık alanında online randevu vermesi bakımından geniş bir kitleye hitap ediyor. Sanırım devlet hastanesinde çalışan hekimler için de mhrs'nin sitesine giden bir buton da koymuşlar. Site SEO bakımından oldukça iyi acaba ajansla mı çalışıyorlar yoksa sürekli soru ve yorum gelmesinden dolayı kullanıcının yarattığı içerik bakımından zengin oldukları için mi üste çıkıyorlar. doktortakvimi bu alanda başarılı işler yapıyor.

 14. Geçtiğimiz günlerde katıldığım bir SEO eğitiminde konuşmuştuk bu siteyi. Pazaryeri olarak bu siteyi düşündüğümüzde alanı (siteyi ziyaret eden kişilerin dönemesel yoğunluğu) biraz daha dar olmasına rağmen büyük bir başarı yakalamış olduğunu gördük. Sonuçta insanlar genelde hekim ya da psikolog gibi uzmanları araştırırken böyle sitelere girerler. Ama diğer pazaryerlerini her saat ziyaret edebilme potansiyelleri vardır. Doktortakvimi bu yüzden oldukça başarılı bence.

 15. Güney Güney

  Türkiye'de start up ların çoğalması ve dış yatırımcı alması, global ölçekte büyümesi, teknoloji sektörümüzün gelişmesi açısından oldukça yararlı olacak. Doktortakvimi de bu noktada önemli bir yerde duruyor.

 16. Güneş Güneş

  Türkiye'de sürekli takip ettiğim siteler arasındadır. Soru sorma, randevu alma, yorum yapma gibi imkanlar sağlaması kullanıcı dostu olmasını sağlıyor. Mobil applicationlarını biraz daha geliştirmeliler ama bence.

 17. http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-5993.html

  Buna ne demeli neden isim degistigi belli