Özel sağlık sektörü için MHRS benzeri randevu sistemi sunan Eniyihekim.com 19 milyon ziyaretçiye ulaştı [Girişim Ofisleri]
Webrazzi TV

Özel sağlık sektörü için MHRS benzeri randevu sistemi sunan Eniyihekim.com 19 milyon ziyaretçiye ulaştı [Girişim Ofisleri]

Girişim Ofisleri program dizimizin bu haftaki bölümünde Eniyihekim.com'un ofisine uğruyoruz. Webrazzi ekibini ağırlayan kurucu ve genel müdür Altay Tınar, 2010'da İngiltere'de başlattığı girişimin büyüme sürecini ve 2014'te docplanner.com işbirliğini anlattı. Şu anda toplamda 80 kişilik bir ekibe sahip olan eniyihekim.com, son bir yılda yaklaşık 19 milyon hasta tarafından ziyaret edilmiş.

Girişim Ofisleri dizimizin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. eniyihekim.com aşağıdaki yasa ile çelişiyor gibi duruyor. Kendileri ne düşünüyor bu konuda acaba?

  Madde:14-Hekim öteki hekimlere veya tetkik-tedavi kuruluşlarına maddi çıkar karşılığı hasta gönderemez. Hekim, hasta sağlamak amacıyla aracı kişilerden yararlanamaz. Bu noktada aracılık (simsarlık) edenlere ilişkin yaptırımlar da 6023 sayılı Yasada gösterilmiştir. Anılan Yasanın 64. maddesinin 1. fıkrası uyarınca; “Ücret ve her hangi bir menfaat mukabilinde tabiplere iş getirenler veya delalet edenlere, üç aydan bir seneye kadar hapis cezası verilir.”

  1. Eniyihekim.com Eniyihekim.com

   Merhaba Emin Bey,

   Eniyihekim.com olarak konu hakkındaki görüşlerimizi size kısaca özetlemeye çalışacağız.

   Eniyihekim.com herhangi bir şekilde hekimlere ya da sağlık kuruluşlarına maddi çıkar karşılığı hasta göndermemektedir. Hekimlik uygulamalarını düzenleyen 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 24. Maddesi bu konuya dair esasları belirler. Ayrıca Tıbbi Deontoloji Tüzüğü’nün 9. Maddesine göre de hekimlerin reklam yapması kesinlikle yasaktır. Eniyihekim.com da bu kuralları sonuna kadar destekler ve uygular. Tıbbi deontolojiyi ihlal edici herhangi bir davranışın etik olmadığını her platformda dile getirmekte, sağlık kurumları ve hekimlerimizi bu konuda bilgilendirmekteyiz.

   Hastalara herhangi bir şekilde hekim ya da sağlık kurumu tavsiye etmemekteyiz. Sağlık Bakanlığı'nın kamu hastaneleri için yaptığı MHRS sisteminin bir benzerini özel sağlık alanında uygulamaya çalışmaktayız.

   Sitemizin ana sayfasında yer alan yazıdan da göreceğiniz üzere Eniyihekim.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

   Sistemimize girilen tüm içerikler regülasyona uygun olup olmadığı değerlendirildikten sonra yayına alınmaktadır. Eniyihekim.com'da yukarıda belirtilen kurallara aykırı olan içerikler silinmektedir. Sistemimiz hekimlere online takvim yazılımı hizmeti sunmaktadır. Online takvim uygulaması hekimlerin her yerden günlük çalışma takvimlerini düzenlediği bulut tabanlı bir yazılımdır.

   Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Konu hakkındaki yaklaşımımızı daha ayrıntılı öğrenmek için aşağıdaki linkte yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

   http://doktor.eniyihekim.com/blog/internetteki-varliginiz-mevzuata-uygun-mu

   Eniyihekim.com

 2. Burak Burak

  merhaba.bence webrazzi bir haberi yaptıgında tekrardan kontrolden geçirmeli;neden derseniz bu site ya robot sistem ile 19 milyon üye yapmıştır yada rakamda bir hata vardır.kendileri de dahil hiç kimse türkiyede ki internet kullanıcılarının yarısının bu siteye üye olduguna inanan kaç kişi vardır ? kendi adıma kayıtlı 3 internet hattım oldugunu belirtiyorum üstelik 2 cep ve 2 vınn hattı hariç.cevremde de birçok bu şekilde birden fazla internet hattı olan insan tanımaktayım..üstelik geniş bir çevrem olmasına rağmen (organizasyon işi ile uğraştıgımdan sadece rehberimde 7800 bire bir konustugum tanıstıgım numara vardır)öyle ara sıra sohbetlerde de sordugumda (en az 50/60 kişidir)hiç kimsenin haberi bile yok ki bizler online olarak oyun-tatil-organizasyon-etkinlik- gibi sektörlerden dolayı internetti çok kullanan bir kesim oldugumuzdan bizler bile üye değilken istanbul veya anadolunun ücra bir köşesinden insanlar telefonla randevu almaya uğraşırken yada internetten gün alması için birçoğu cocuguna yada cevresine rica ederken bunun ya bir aldatmaca yada bir hata kaynaklı bilgi oldugunu düşünüyorum tekrar verilerin elden geçmesi dileğimle..özellikle yatırımcı olanlara tavsiyemdir...