Medikal randevu girişimi DocPlanner ikinci turda 10 milyon dolar yatırım aldı

Medikal randevu girişimi DocPlanner ikinci turda 10 milyon dolar yatırım aldı

Ağustos 2014'te EniyiHekim.com ile stratejik ortalık yaparak Türkiye pazarına giriş yapan DocPlanner, ikinci yatırım turu sonunda 10 milyon dolar kaynak daha topladı. Yatırım turuna katılanlar arasında, Türkiye'de Trendyol'a yaptığı yatırımla tanınan European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) ile birlikte Team Europe Ventures, Fabrice Grinda, Point Nine Capital, Piton Capital ve RTAventures bulunuyor.

2012 yılında Polonyalı girişimci Mariusz Gralewski tarafından kurulan DocPlanner bugün 25 ülkede online sağlık randevusu alanında en büyük şirketlerinden biri. Şirket aldığı bu yeni yatırımı sağlık alanında küresel oyuncu olma hedefi çerçevesinde kullanacağını aktardı.

Yeni yatırım turu sonunda Eniyihekim.com'la da ilgili bilgi veren şirket, mevcut olarak sitenin aylık 2 milyonun üzerinde hasta tarafından ziyaret edildiğini ve ayda ortalama 15 binden fazla sağlık randevusu alındığını açıkladı. Yeni yatırımla birlikte faaliyetlerini 25 ülkede sürdüren şirketin yeni birleşme ve satın almalarla yeni ülkelere açılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.