Doktor randevu platformu DocPlanner, Eniyihekim.com'u satın aldı

Doktor randevu platformu DocPlanner, Eniyihekim.com'u satın aldı

Doktor randevu platformu olarak hizmet veren DocPlanner, yerli girişim Eniyihekim.com'u satın aldığını duyurdu.

Silikon Vadisi merkezli Silicon Allee News adlı web sitesinde yer alan habere göre, Polonya merkezli DocPlanner, Türk rakibi Eniyihekim.com'u satın alarak bünyesine kattı. Satın almanın bedeliyle ilgili bir açıklama yapılmazken, doktor ve dişçi randevusu alınabilen, yine doktor ve dişçilerin puanlanabildiği bu platformlar, hastaların büyük ilgisini çekiyor.

Satın almayla birlikte, DocPlanner'ın Eniyihekim'e koyduğu yatırımla birlikte Eniyihekim'in mobil uygulaması da piyasada olacak. DocPlanner'ın kurucusu ve CEO'su Mariusz Gralewski'ye göre, bu satın alma DocPlanner için bir dönüşümü başlatacak.

DocPlanner'ın hedefi önce Avrupa'da, sonra da global olarak büyümek olacak. Hali hazırda 3 farklı ülkede, 100'den fazla çalışanıyla hizmet vermekte olan DocPlanner'ın, hali hazırda ulaştığı hasta sayısı aylık 4,5 milyon iken, Eniyihekim.com'un aileye dahil olmasıyla birlikte bu rakamın 6 milyon civarına çıkması bekleniyor.

MBA eğitimi için İngiltere'de olduğu dönemde Eniyihekim.com'u kuran Altay Tınar, birleşme sonrasında da şirketin yönetimine devam edecek. Bununla birlikte, Eniyihekim.com markası da değişmeyecek ve site aynı isimle, DocPlanner çatısı altında, Türkiye'deki 70 ayrı ildeki sağlık kurumlarına ve hastalara hizmetini sürdürüyor olacak.

Screen Shot 2014-07-28 at 15.07.24

Berlin merkezli Point Nine Capital, DocPlanner'a 1 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirmişti. Point Nine Capital'ın ortaklarından Pawel Chudzinski, Eniyihekim satın almasının DocPlanner'ın uluslararası hale gelmesi ve iş modelini kanıtlaması için büyük bir fırsat olacağı görüşünde.

Bildiğiniz gibi Eniyihekim.com, 2013 yılının Kasım ayında iX İstanbul konferansında sunum yapan girişimlerden bir tanesiydi. DoktorBurada.com gibi rakipleri de bulunan Eniyihekim.com, DocPlanner satın almasından sonra bakalım Türkiye'de nasıl bir büyüme çizgisi yakalayacak?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.