Bitcoin borsası BTCTurk yeniden hizmet vermeye başladı!
Finans

Bitcoin borsası BTCTurk yeniden hizmet vermeye başladı!

Türk lirası ile işlem yapan bitcoin borsası BTCTurk.com, yeniden faaliyetlerine başladığını duyurdu. Temmuz 2013'te hizmet vermeye başlayan girişim geçtiğimiz yılın Ağustos ayında TL yatırma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı ve bu akşam saatlerinde aldığımız yeni bir açıklama bitcoin-alım satım işlemlerinin yeniden başladığını gösteriyor.

Hatırlatmak gerekirse BTCTurk, bankalarla devam eden anlaşmazlıkları gerekçe göstererek geçtiğimiz yaz işlemlerini durdurma kararı almıştı. Kullanıcılarına ödemelerine alacakları yönünde güvence veren girişim, 'hacklenme' iddialarını reddederek tüm müşterilerinin hesaplarını kapatabilecek nakde sahip olduğunu duyurmuş, hatta işlemlerin yeniden başlayabileceğini de paylaşmıştı.

Son açıklamanın üzerinden epey zaman geçse de, bu akşam saatlerinde 'GERİ DÖNÜYORUZ' başlıklı bir e-posta gönderen BTCTurk, teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıdığını* açıklıyor ve parasal işlemlerin yeniden bankacılık sistemi üzerinden yapılabilebileceğini duyuruyor. Parasal işlemlerin BDDK lisanslı bir ödeme kuruluşu olan Papara ile yapılabileceği de ayrıca belirtiliyor.

Aşağıda söz konusu açıklamanın tamamını görebilir, siz de bitcoin alım-satım işlemlerine geri dönebilirsiniz.

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

Kaçıranlar için Paribu adlı yeni bir yerli bitcoin borsasının da Şubat 2017'de hizmet vermeye başladığını paylaşmadan geçmeyelim.

*Lefkoşa/Kıbrıs merkezli bir şirket olarak kurulmuştu.

Yorumlar (14)
 1. Alican Y. Alican Y.

  bitcoin 2000 TL iken sistem hatanız nedeni ile paramı geri yatırdınız ve şu an 6000 TL civarlarında, coin başına 4000 TL zarar etttim. Sizce böyle bir platformu bir daha kullanırmıyım?

  1. Paranız iade edilmiş, (hata var/yok, paranızı sorunsuz geri almışsınız). Gidip başka bir exchange sitesinden alım yapabilirdiniz. Bitcoin şimdi 1000TL olsaydı, kar etmiş olacaktınız o zaman, sizin mantığınızla.

   1. Alican Y. Alican Y.

    Parayı alamadım yazmadım, uzun vadeli yaptığım yatırımda bana güvensizlik yaşattıkları için devam etmememe ve bu nedenle de kardan zarar etmeme yol açtılar dedim. Bitcoin şu an 1000 TL olmadığına göre zarar eden ben oluyorum. Sonuç olarak evet başka platforma geçtim ve birdaha BTC kullanmak gibi bir niyetim yok.!

  2. Böyle mantık mı olur ya:) dilekçe ver kalan 4000 TL ni yatırsınlar:))

   1. Metin Y. Metin Y.

    Ulaşılamıyor kardeşim. Otomatik bir mail hazırlamışlar onunla geri dönüyorlar hiçbirşekilde ulaşamıyorsunuz.

  3. Mahmut Subaşı Mahmut Subaşı

   hangi platformu kullaniyorsunuz suanda

  4. yapılan yanlış ama bitcoin'in değeri düşseydi cebinizden para verecek miydiniz o siteye :)))

  5. Metin Y. Metin Y.

   Yatırdığım para sistemde gözükmüyor ciddi anlamda dolandırılmış durumdayım. Rakam büyük değil ama ya büyük olsaydı. Bence bu haber kanalı bu konuda ciddiyse bu dolandırıcıları ifşa etmeli.

 2. Ibrahim Ibrahim

  Bitcoin almak için güvenilir mi ? Canlı destek hattı veya iletişimle ilgili hiçir bilgi yazılmamış.Sitenin sahibi kimdir ? bilen arkadaşlar bilgi linki paylaşabilir mi ?

 3. Ahmet Parmaksiz Ahmet Parmaksiz

  Alican kardeşim saçma sapan şeyler söylüyorsun. BTC Türk e burada suçlamada bulunamazsın. Suçlaman gereken kişi kendin ve cahilliğin.

  1. Metin Y. Metin Y.

   ne cahilliği kardeşim sisteme gönderdiğim ve 24 saatte hesabımda gözükmesi gereken para gözükmüyor bilip bilmeden yazıpda insanları yanlış yönlendirmeyin.

 4. Ruby Siteler Ruby Siteler

  BTCTURK kullanan ve kimlik onaylaması yapan arkadaşlar, bu işlem ne kadar güvenli sıkıntı olur mu ?

  1. Metin Y. Metin Y.

   aman uzak dur kardeşim.

 5. Uğur Kuyu Uğur Kuyu

  Koinim den 16.12.2017 02:24:50 den 0.3083**** bitcoin gönderdim bugün ayın 21.12.2017 olmuş bitcoinler hala Btcturk sisteminde gözükmüyor 30 milyara yakın bitcoinimi hiç ettiler hala da s,steme yüklemiyorlar bu sürede indi çıktı ama hala erişemiyorum sikayetvar da şikayet kaydı açtım buradan ulaşabilirsiniz

  https://www.sikayetvar.com/btcturke-gonderdigim-bitcoinler-4-gun-oldu-hala-gitmedi

  şikayet kaydı açalı 2 gün oldu ona da cevap vermedi onlarca mail attım sadece mailiniz ulaştı en geç 1 gün içinde cevap verilir hazır mesajı oldu yarın 1 hafta oluyor ama hala cevap da verilmedi bircoinlerde yok Btctürk pişmanlıktır adına bari Türk koymasalardı hiç bir Türk bunların yaptığını yapmaz sanmıyorum