Bitcoin borsası BTCTurk yeniden hizmet vermeye başladı!

Bitcoin borsası BTCTurk yeniden hizmet vermeye başladı!

Türk lirası ile işlem yapan bitcoin borsası BTCTurk.com, yeniden faaliyetlerine başladığını duyurdu. Temmuz 2013'te hizmet vermeye başlayan girişim geçtiğimiz yılın Ağustos ayında TL yatırma işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı ve bu akşam saatlerinde aldığımız yeni bir açıklama bitcoin-alım satım işlemlerinin yeniden başladığını gösteriyor.

Hatırlatmak gerekirse BTCTurk, bankalarla devam eden anlaşmazlıkları gerekçe göstererek geçtiğimiz yaz işlemlerini durdurma kararı almıştı. Kullanıcılarına ödemelerine alacakları yönünde güvence veren girişim, 'hacklenme' iddialarını reddederek tüm müşterilerinin hesaplarını kapatabilecek nakde sahip olduğunu duyurmuş, hatta işlemlerin yeniden başlayabileceğini de paylaşmıştı.

Son açıklamanın üzerinden epey zaman geçse de, bu akşam saatlerinde 'GERİ DÖNÜYORUZ' başlıklı bir e-posta gönderen BTCTurk, teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıdığını* açıklıyor ve parasal işlemlerin yeniden bankacılık sistemi üzerinden yapılabilebileceğini duyuruyor. Parasal işlemlerin BDDK lisanslı bir ödeme kuruluşu olan Papara ile yapılabileceği de ayrıca belirtiliyor.

Aşağıda söz konusu açıklamanın tamamını görebilir, siz de bitcoin alım-satım işlemlerine geri dönebilirsiniz.

Sayın Kullanıcılarımız,

16 Mayıs 2017 tarihinden itibaren siz değerli kullanıcılarımıza hizmet vermeye kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Yeni dönemde; BTCTurk mevcut teknik ekip ve altyapısını Türkiye’ye taşıyarak faaliyetlerini sürdürüyor olacak. Parasal işlemlerinizi bankacılık sistemi üzerinden yapabileceğiniz gibi BDDK lisanslı bir e-para ödeme sistemi olan Papara ile de yapabilirsiniz.

BTCTurk 16 Mayıs - 16 Haziran 2017 döneminde yapacağınız alış satış işlemlerinden; Papara ise para yatırma işlemlerinden komisyon almayacaktır.

Bize göstermiş olduğunuz destek ve anlayış için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

BTCTurk ekibi

Kaçıranlar için Paribu adlı yeni bir yerli bitcoin borsasının da Şubat 2017'de hizmet vermeye başladığını paylaşmadan geçmeyelim.

*Lefkoşa/Kıbrıs merkezli bir şirket olarak kurulmuştu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.