Shopify online ve offline mağazalar için yeni ödeme çözümlerini tanıttı

Shopify online ve offline mağazalar için yeni ödeme çözümlerini tanıttı

En popüler e-ticaret platformlarından Shopify, iş ortakları ve geliştiriciler konferansı Shopify Unite'ta müşterilerin online ve offline ödeme deneyimlerini iyileştirecek Shopify Pay ve kredi kartı okuyucusu Shopify Credit Card Reader yeniliklerini tanıttı.

E-ticaret mağazalarını yakından ilgilendiren Shopify Pay, kullanıcı bilgilerini güvenli bir şekilde saklayarak alışveriş sonunda checkout süresini yüzde 40 oranında azaltma iddiasında. Halihazırda binlerce e-ticaret mağazasının Shopify Pay çözümünü kullanmaya başladığını söyleyen Shopify, checkout için gerekli adım sayısını 16'da ikiye düşürüyor. Shopify Pay'de bilgilerini saklayan kullanıcıların e-ticaret alışveriş işlemlerini tamamlamadan önce telefonlarına SMS aracılığıyla gönderilen kodla kimliklerini doğrulamaları bekleniyor. Shopify Pay, Shopify platformunu kullanan tüm mağazalara açık.

Shopify'ın ikinci önemli yeniliği, fiziksel mağazaları kapsama alıyor. "Dünyadaki bütün ticaretin yüzde 90'ı offline gerçekleşiyor" diyor Shopify bu alışverişleri de online altyapısına dahil etmek istiyor. Shopify'ın doğrudan PayPal Here ve Square'e rakip olan kredi kart okuyucusunun en önemli avantajı, müşterilerin online ve mağaza satışları için aynı servisi kullanabiliyor olması. Bu sayede iki farklı sistem kurgulama zorunluluğunu ortadan kaldıran Shopify, küçük işletmeler ve her iki kanaldaki satışlarını tek bir pencereden görmek isteyen mağazalar için ciddi kolaylık sağlıyor.

Shopify kredi kart okuyucusu, yeni müşteriler için ücretsiz, Shopify POS çözümünü kullananlar için 29 dolar. Shopify her bir işlem için yüzde 2.4 komisyon alıyor; aynı işlem için Square'in komisyon oranı yüzde 2.75. Amazon, Square ile fiyat rekabetine girdiği kredi kart okuyucusunu piyasaya sunduktan bir sene sonra kapatmak zorunda kalmıştı. Shopify'ın rakipleri karşısında en önemli avantajı ise küreselleşme başarısı olacak gibi görünüyor. Dünya çapında 175 ülkeden yaklaşık 400 bin satıcıya ulaşan Shopify üzerinden yapılan satışların miktarı 29 milyar dolar. Bu sayı hızla artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.