Kullanılmayan ürünler için değiş tokuş ve hibe platformu degistirdik.com yayına başladı
E-Ticaret

Kullanılmayan ürünler için değiş tokuş ve hibe platformu degistirdik.com yayına başladı

Eşya mülkiyetinin ekonomik verimliliğin de önünde bir engel oluşturduğunu biliyoruz. Buna en önemli kanıt, online kişiden kişiye (P2P) ağlar sayesinde bu eşyaları, mekanları ya da araçlara paylaşıma açabilmemiz oldu. Takas ise fazla kapasitenin yeniden dolaşıma girmesi için icat edilmiş en eski yöntemlerden biri. Bu yöntemi Türkiye'de popülerleştirmek isteyen yeni platformlardan biri degistirdik.com.

Değiş tokuş platformu olarak tanımlanan Degistirdik.com, bugüne kadar büyük olasılıkla Facebook grupları aracılığıyla ilginizi çeken takas işlemlerini ana akım hale getirmek istiyor. PDI Dijital Medya Ajansı tarafından hayata geçirilen Degistirdik.com, elektronik, ev-yaşam, anne&bebek, spor&outdoor, otomotivden, kozmetik ve kişisel bakım, müzik, kitap gibi farklı dikeylerde yüzlerce ürüne ev sahipliği yapıyor.

Ürünler degistirdik.com üyeleri tarafından karşılığında aranılan spesifik bir eşya varsa, bu bilgiyle birlikte yükleniyor. Belirtilmeyen ürünler için diğer üyeler tarafından teklif toplanıyor. Degistirdik.com, takas eşyalarla birlikte bedelsiz olarak hibe edilen ürünleri de listeliyor.

Geliştirmelere devam eden Degistirdik.com, konum tabanlı mobil uygulamalarıyla da kullanıcılarına ulaşmayı planlıyor.

Yorumlar (2)
  1. Adamlar bildiğin http://swopp.net i kopyalamışlar

  2. takas insanlık tarihinin en eski alışveriş/ihtiyaç giderme yöntemlerinden biri dolayısıyla popülerliğini kaybetmeyecek elbet farklı teknolojik girişimlerde can bulacaktır. Hem kapitalist tüketim çılgınlığını makul seviyeye düşürmek hemde elimizdeki eşyaları değerlendirmek anlamında satmak dışında alternatifleri görmek güzel. Ancak LETGO takasa girer veya sahibinden buna benzer bir uygulama ile işe el atarsa işleri zor :) zira facebook bu yolla yutuyor milleti.