YenidenSatilik.com: Takas sistemini yeniden canlandırmak isteyen ilan sitesi
E-Ticaret

YenidenSatilik.com: Takas sistemini yeniden canlandırmak isteyen ilan sitesi

yenidensatilik.com takas ilan sitesiTakas insanoğlunun en eski ticari alışveriş aracı ve bunu yeniden canlandırmak isteyen girişimler de çok. İkinci el ürünlerin takasına ve satışına aracılık etmek isteyen Yenidensatilik.com da bunlardan.

İkinci el ürünler için ücretsiz ilan hizmeti sunan Yenidensatilik.com'un uyguladığı takas sisteminde kullanıcılar birebir, birden fazla ürün veya ürün + para önermesiyle takas teklifinde bulunabiliyor. Takas yapmak isteyen kullanıcılar, site genelinde arama yapabileceği gibi, "Etrafımda NeVar?" özelliğiyle kendine en yakın ürünlere de kolayca ulaşabiliyor.

yeniden satilik takasTeknoloji ithalat/ihracat firması olan TuraTech'in bir iştiraki olan Yeniden Satılık, Gamze Özden ve Özgür Özden tarafından kurulan bir girişim. Yaklaşık 2 yıl önce geliştirilmeye başlanmış ve 2 ay önce aktif olarak hizmete açılmış.

Gerçekleşen satışlardan alınan yüzde 5'lik komisyon ve ana sayfada bulunan 5 ayrı kategorideki ilan ücretli (haftalık 10 TL) Yenidensatilik.com'un gelir kalemlerini oluşturuyor.

Takas sistemi rağbet görür mü?

Hatırlarsanız yıllar önce sizlere takasmerkezi.com adlı bir girişim tanıtmıştık. Önder Eren'in kurucusu olduğu girişim her ne kadar iddialı olsa da başarılı olamamıştı. Yenidensatilik.com, yeni bir enerjiyle takas sistemini gündeme getiriyor ama kullanıcıların bu konudaki ilgisi akılda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor.

Elbette ikinci el ürün ilan/satış pazarındaki oyuncuların büyüklüğü farklı bir şeyler denemeyi gereltiriyor. Ancak rağbet görecek farklılığın takas sistemi olduğunu söylemek biraz zor.

İki ay gibi bir sürede 600 üyeye ulaşan Yenidensatilik.com'un neler yapabileceğini zamana bırakalım ve varsa takas sistemi konusundaki tecrübelerinizi alalım?

Yorumlar (14)
 1. Metin Acar Metin Acar

  2 ay önce geliştirilmesine başlanıp, 2 ay önce nasıl yayına açılıyor?

  1. Gamze Özden Gamze Özden

   Merhaba Metin Bey,

   sistemimiz yazıda belirtildiği gibi 2 ay deği 2 yıl önce geliştirilmeye başladı ve 2 ay önce yayına alındı.

   Saygılarımızla

  2. Yeniden Satılık (@yenidensatilik) Yeniden Satılık (@yenidensatilik)

   Sayın Metin Bey,

   Yazıda 2 ay değil 2 yıl boyunca geliştirildiği ve 2 ay önce yayına alındığı yazılıyor.

   Saygılarımızla,

 2. ben kendi adıma söyleyeyim, kullanmam

  1. Arkadaslar lutfen girisimcilere yapici elestiriler yapalim. Girisimcilere sevkini kirmayalim.

   Bizim insanimizin en buyuk sorunu yikici elestiri yapmak. Gercekten girisincilerimizi bastan yildiriyorsunuz.

   Sole yapilsa daha iyi olur. Bole olsa daha guzel olur gibi orneklerle yaklasirsaniz inanin cok daha guzel olur.

   Bu girisimci arkadaslar hic tanimam. Insanlara pozitif enerji verin!

   yenidensatilik.com ekibine bol sanslar dogru yoldasiniz. Tasarimi biraz daha gelistirirseniz, urun linklerine kisa tutarsaniz (yenidensatilik.com/ornek-urun seklinde) ve seo olayina calisirsaniz inanin cok daha guzel olur. Kolay gelsin.

   1. Yeniden Satılık (@yenidensatilik) Yeniden Satılık (@yenidensatilik)

    Yapıcı eleştirileriniz için çok teşekkürler Nevzat Bey. YenidenSatılık.com'un asıl amaçlarından birisi kullanıcılara alternatif bir site daha sunarak seçim şanslarını arttırmak aslında.Saygılarımızla.

  2. Kadir Kadir

   sisteme ve girişime birşey demiyorum ancak takas olayını tercih etmiyorum. birşeyi satmak istiyorsam yada almak istiyorsam karşılığında illaki birşey almak vermek istemem. ancak zaten sitede normal al-sat mevcut. ancak takasın tercih edileceğini düşünmüyorum tüm sitelerde.

 3. Gökhan Ç.oglu Gökhan Ç.oglu

  bir fikrinmi var isimli olusuma 2013 ün 1. ayında önerdiğim ve red edilen takas sistemi fikri 2 yıl sonra hayat bulmuş www.birfikrinmivar.com la bir baglantısı varmı? cünkü sistemi tam incelemedim fakat benim önerdiğim takas sistemine çok yakına benziyor...

 4. Onur Göker (@onurgoker) Onur Göker (@onurgoker)

  Giyim ve aksesuar bölümü kesinlikle sahibinden'deki gibi genişletilmeli.

 5. Ozgur Ozgur

  Girişimcilik gerçekten zor iş .. Öncelikle yolları açık olsun..Bu iş geçmişte çok denendi ama tutmadı.. sorunu iyi tanımlamak gerekiyor.. konuyla ilgili geri bildirimler çok önemli.. ve ilk gerçek kullanıcıları(eş, dost, arkadaş hariç) iyi anlamak gerekiyor.. serdar kuzuloğlu'nun bir yazısını paylaşmak isterim bizim milleti biraz daha iyi tanımak için.. http://www.mserdark.com/memleketini-tanimak/#more-13281

 6. Fatih Fatih

  Takas sistemi internet için çok gerekli. Adam gibi bir site çıksın çok isterim. Ama domain çok kötü. Madem amaç takas neden bunu çağrıştıran bir domain değil? Aman üç kuruş verip paralı domain almayayım diye heba ediliyor böyle işler. (Beklentim takas.com değil elbette ama buna yakın yada akılda kalıcı bir şeyler)

  1. Yeniden Satılık (@yenidensatilik) Yeniden Satılık (@yenidensatilik)

   Merhaba Fatih Bey,

   YenidenSatılık.com ikinci el ürünlerin alınıp satıldığı, ücretsiz olarak ilan verilebildiği bir ilan sitesi. Bu özelliklerine ek olarak takas modülüde eklenmiş durumda. Yani tek başına bir takas sitesi değil aslında.

   Saygılarımızla,

 7. Tamtakas.com u is yapamadigimiz için kapattik. Sizlere başarılar dilerim.

 8. takas insanlık tarihinin en eski alışveriş/ihtiyaç giderme yöntemlerinden biri dolayısıyla popülerliğini kaybetmeyecek elbet farklı teknolojik girişimlerde can bulacaktır. Hem kapitalist tüketim çılgınlığını makul seviyeye düşürmek hemde elimizdeki eşyaları değerlendirmek anlamında satmak dışında alternatifleri görmek güzel. Ancak LETGO takasa girer veya sahibinden buna benzer bir uygulama ile işe el atarsa işleri zor :) zira büyüklerin bu metodla küçükleri ortadan kaldırması popüler hale geldi.