Ücretsiz ilan ve takas sitesi Listedi.com ihtiyaç sahipleri için de ürün ilanı alıyor

Türkiye’de ilan dikeyi bir çok oyuncunun hakimiyetinde olsa da zaman zaman bu dikeye girmek isteyen yeni oyuncular tanıyoruz. Bunlardan biri olan Listedi.com, ücretsiz ilan, takas ve bağış özeliklerini bir arada sunarak başarılı olmak istiyor.

2016 yılında Serhan Özcan, Bahadır Şenbay ve Ramazan Yılmaz tarafından kurulan Listedi.com’da 4 farklı kategoride ilan yayınlanabiliyor. Ücretsiz, GET ve takas tipi ilanlar bildiğimiz ilan sitelerinde mevcutken, 4. ilan türü olan bağış tipi ilanla kullanıcılar bağış yapabilecekleri ürünleri listeleyebiliyor.

Bağış ilanlarını biraz açacak olursam; herhangi bir kullanıcı kullanmadığı bir ürünü ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Listedi.com’da ilan açabiliyor. Şu anda Bursa Yıldırım Belediyesi’nin desteğini alan Listedi, zaman içinde sivil toplum kuruluşlarından gelen desteklerle bu bölümü daha da geliştirmek istiyor. Hatta zaman içinde bağış ürünlerini kendi adresine alıp oradan dağıtım yapmayı da planlıyor. Fakat Listedi’nin bu operasyonel işe girmesinin stratejik bir hata olabileceğini de belirtmeden geçmek istemiyorum.

Tahmin edeceğiniz gibi Listedi.com’da bireysel kullanıcılar kişisel hesaplarından ilan yayınlarken, kurumsal kullanıcılar çok sayıda ilan için kendi mağazasını açabiliyor. Kullanıcılar arasında anlık sohbet ve takas sistemi özelliğiyle fark yaratmak isteyen Listedi, “XML” desteğiyle e-ticaret sitelerinin ürünlerini otomatik olarak içeri çekmesini de planlıyor.

Bursa merkezli girişim Listedi.com, başta Irak ve Yunanistan olmak üzere çevre ülkelere yayınlamak istediğini de söylüyor ama bu hedefin de Türkiye’deki başarıya endeksli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer elinizde satmak, takas yapmak veya bağışlamak istediğiniz bir şey varsa Listedi.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (13)

 1. Bu tarz platformların artması eticaret ekosistemi adına güzel gelişmeler. Bizde her konuda destek olmak isteriz.

  Cevapla
 2. Umarım başarılı olur. Site oldukça hoş gözüküyor ve hatta kategorisinde bir çok siteye göre daha iyi tasarımsal açıdan. Ama insanımız yeniliklere kolay alışamıyor maalesef 🙂

  Cevapla
 3. Açıkçası gayet başarılı bir site olmuş. Umarım başarılı olurlar.

  Cevapla
 4. Mustafa Karagöz |

  Benim de bir kaç yıldır kullandığım ilankedisi.com isimli bir site var. Özellikle tercüme, kedi sahiplendirme vs… ilanları için çok hızlı dönüşler alıyorum.

  Cevapla
 5. Başarılar Benimde İlan Sitesi olacak kalite bir domainim var ama niyetlenemiyorum bile Türkiyede olduğumuz için Malesef tüm Pazar payını 1-2 baba yiyor keşke amerika gibi olabilsek girişim anlamında

  Cevapla
 6. Çok beğendim. Tasarım açısından diğer sitelere de örnek olur umarım.

  Cevapla
 7. diğer ilan sitelerindeki (sahibinden,gittigidiyor) ilanlarımızı import seçeneği olursa tadından yenmez 🙂

  Cevapla
 8. bu tip girişimlerin ve sitelerin artması kaliteyi arttıracak zayıf olanları bitirecektir.

  Cevapla
 9. kimsenin ümidini kırmak istemiyorum ama herkes mi ilan sitesi yapar arkadaş başka site mi yok yapacak? zaten milyon tane ilan sitesi var ama insanlar sadece 3-4 tane siteye gidiyor. metrekare’den ders almak lazım.
  başarılar dilerim umarım istediğiniz gibi olur

  Cevapla
 10. Ana görselde her şeyi birleşik yazdıkları için başlamadan bitti.

  Cevapla
  • Siz söyledikten sonra dikkat ettim de makalede sitenin resmi var ve 6 Mart tarihli yazıda “Her Şey” şeklinde yazıyor. Siteye baktım orada da aynı. Yanlış görmüş olabilirsiniz. 🙂

   Cevapla
 11. Zeliha Gündağ |

  Gercekten cok hosuma gitti site tebrik ederim yapanlari 🙂

  Cevapla
 12. sahibindeni bir kenara koyarsak emlak ve otomabil dikeyleri hariç ayakta durabilen genel ilan sitesi yok diye biliyorum. Başarılar..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın