Ücretsiz ilan ve takas sitesi Listedi.com ihtiyaç sahipleri için de ürün ilanı alıyor

Ücretsiz ilan ve takas sitesi Listedi.com ihtiyaç sahipleri için de ürün ilanı alıyor

Türkiye’de ilan dikeyi bir çok oyuncunun hakimiyetinde olsa da zaman zaman bu dikeye girmek isteyen yeni oyuncular tanıyoruz. Bunlardan biri olan Listedi.com, ücretsiz ilan, takas ve bağış özeliklerini bir arada sunarak başarılı olmak istiyor.

2016 yılında Serhan Özcan, Bahadır Şenbay ve Ramazan Yılmaz tarafından kurulan Listedi.com’da 4 farklı kategoride ilan yayınlanabiliyor. Ücretsiz, GET ve takas tipi ilanlar bildiğimiz ilan sitelerinde mevcutken, 4. ilan türü olan bağış tipi ilanla kullanıcılar bağış yapabilecekleri ürünleri listeleyebiliyor.

Bağış ilanlarını biraz açacak olursam; herhangi bir kullanıcı kullanmadığı bir ürünü ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Listedi.com’da ilan açabiliyor. Şu anda Bursa Yıldırım Belediyesi'nin desteğini alan Listedi, zaman içinde sivil toplum kuruluşlarından gelen desteklerle bu bölümü daha da geliştirmek istiyor. Hatta zaman içinde bağış ürünlerini kendi adresine alıp oradan dağıtım yapmayı da planlıyor. Fakat Listedi’nin bu operasyonel işe girmesinin stratejik bir hata olabileceğini de belirtmeden geçmek istemiyorum.

Tahmin edeceğiniz gibi Listedi.com’da bireysel kullanıcılar kişisel hesaplarından ilan yayınlarken, kurumsal kullanıcılar çok sayıda ilan için kendi mağazasını açabiliyor. Kullanıcılar arasında anlık sohbet ve takas sistemi özelliğiyle fark yaratmak isteyen Listedi, "XML" desteğiyle e-ticaret sitelerinin ürünlerini otomatik olarak içeri çekmesini de planlıyor.

Bursa merkezli girişim Listedi.com, başta Irak ve Yunanistan olmak üzere çevre ülkelere yayınlamak istediğini de söylüyor ama bu hedefin de Türkiye'deki başarıya endeksli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer elinizde satmak, takas yapmak veya bağışlamak istediğiniz bir şey varsa Listedi.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.