İstediğiniz eşyayı mobilden sigortalamanızı sağlayan Trov, 45 milyon dolar yatırım aldı

İstediğiniz eşyayı mobilden sigortalamanızı sağlayan Trov, 45 milyon dolar yatırım aldı

Sigorta sistemi de talebe göre yeniden yapılanıyor ve sigortacılık en çok gelecek vaat eden fintech dikeylerinden biri olarak görülüyor. Sevdiğiniz eşyaları mobil uygulamasıyla tek tek sigortalamanıza izin veren Trov, 45 milyon dolar yeni yatırım aldı. Girişimin bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 91.2 milyon dolara çıktı.

California merkezli Trov, 2012 yılında faaliyete başladığında yalnızca tüketici elektroniği ve fotoğraf donanımlarını kapsıyordu. Ancak bugün takıdan spor malzemelerine, enstrümana ve fiyatı kolaylıkla belirlenebilen diğer değerli eşyalara kadar binlerce ürünü sigortalamanıza izin veriyor. Trov, mobil öncelikli bir girişim ve kullanıcı için sigorta yönetimi epey kolaylaştırıyor. Trov uygulaması içinden tek bir sürüklemeyle sigortanızı iptal etmeniz ya da yeni bir eşyayı sigortaya eklemeniz mümkün. İnsan bağımsız bir şekilde yürütülen süreç için, Trov'ün binlerce ürünün piyasa fiyatını takip ettiği ve değiştirme değerini hesapladığı bir veri tabanı bulunuyor.

Trov aldığı yatırımla ABD ve Japonya pazarlarında güçlenmeyi amaçlıyor. Girişim, mobil, talebe göre sigorta uygulamasını geçtiğimiz yıl Birleşik Krallık ve Avustralya'da kullanıma sunmuştu. Trov, bu yeni pazarlara Fransız sigorta şirketi AXA ve Avustralyalı sigorta şirketi Suncorp Group ortaklığıyla giriş yapmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.