Kişiden kişiye araç kiralama girişimi Garajyeri, şoförlü araç kiralamaya başladı

Kişiden kişiye araç kiralama girişimi Garajyeri, şoförlü araç kiralamaya başladı

Kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri.com, şoförlü araç kiralama hizmetiyle hedef kitlesini genişletiyor.

Garajyeri, araç sahiplerinin boşta duran araçlarını çevresindeki insanlara kiralamasını sağlayan bir girişim ve bu iş modeliyle 800 bin dolar yatırım almayı da başarmıştı. Aldığımız yeni bilgilerse Garajyeri'nin şoförlü araç kiralama işine adım attığını gösteriyor. Ancak Uber, Careem, Olev ve Yolo'nun aksine Garajyeri'nde yarım gün veya tam günlük şoförlü araç kiralanabiliyor.

Görüldüğü kadarıyla Garajyeri'nde VIP minibüs tarzı araçlar şoförlü olarak kiralanabilirken, normal Garajyeri araçları da kendilerini şoförlü araç olarak listeleyebiliyor. Şoför tahsisini ise araç sahipleri yapıyor. Yani Garajyeri özel olarak şoför tahsisi yapmıyor. Neticede ehliyeti olmayan kişiler de Garajyeri'nin potansiyel müşteri kitlesine girmiş oluyor.

Garajyeri'nin bu iş modeline adım atması başlangıçtaki iş modelinin sürdürülebilir olup olmadığını akıllara getirebilir. Ancak Ağustos 2016'da araç sahiplerine 500 bin TL kazandıran Garajyeri, aldığımız yeni bilgilere göre bu tutarı 1,5 milyon TL'ye yükseltmiş ve 2016 yılı içinde 10 kat büyüme göstermiş. Geçen yaz 250'ye yakın olan aktif araç sayısı ise güncel rakamlara göre 700'e yükselmiş.

Web sitesinin yanında Android ve iOS uygulamalarıyla da araç kiralaması yapmanızı sağlayan Garajyeri'nin bu açılımla nasıl bir büyüme göstereceğini merakla izliyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=L_wo9d_1pPk

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.