Snapchat, Spectacles gözlüklerini 130 dolara internet üzerinden satışa açtı

Snapchat, Spectacles gözlüklerini 130 dolara internet üzerinden satışa açtı

Snapchat, Snapbots adlı otomatları üzerinden satışa sunduğu özel güneş gözlüğü Spectacles’ı (inceleme videomuz) nihayet internetten satışa açtı. Snapchat için 10-30 saniye arasında video çekebilen Spectacles, 130 dolara (tam olarak 129,99$) satın alınabiliyor.

Sürpriz noktalarda ortaya çıkan otomat pazarlamasıyla yoğun ilgi gören Spectacles, NewYork City'de geçici mağaza üzerinden de satışa sunulmuş ancak bu kanallar tüketici ihtiyacını karşılayamamıştı. Şimdiyse Spectacles.com üzerinden 6 taneye kadar Spectacles'ı tek seferde almak mümkün. Ayrıca 49,99 dolara şarj kutusu ve 9,99 dolara şarj kablosu da satın alınabiliyor ve gönderimler ABD ile sınırlı tutuluyor.

22 milyar dolar gibi bir değerlemeyle halka arza hazırlanan Snapchat'in kanaldan ne kadar kazanç elde ettiğini meçhul. Daha doğrusu Snapchat halka arz başvurusunda Spectacles'ten dikkate değer bir gelir etmediğini paylaşmış ama gelecekten ümitle bahsetmişti. En azından Snapchat'ten bahsettiren güzel bir ürün olduğu malum ki Spectacles bu sene Chruncies Ödülleri'nde hem En İyi Teknoloji Cihazı ödülünü hem de En İyi Girişim Videosu ödülünü kazanmıştı.

Spectacles.com'u açan Snapchat'ın kendi satış kanalını açmasıyla Amazon'daki şarj kutusu ve şarj kablosu satışını da durdurduğunu da paylaşalım. Bu durum elbette Amazon için büyük bir sorun olmayacaktır ama Snapchat'in sınırları çizen taraf olması bakımından kayda değer bir gelişme.

Google'ın fütüristik akıllı gözlüğü Google Glass uzun süredir sessizliğini koruyor. Microsoft ise Hololens'i 2019'da sahaya sürmeyi planlıyor ama Snapchat'in bu basit gözlükle yakaladığı popülerlik gerçekten dikkat çekici. Bu noktada aklıma iki soru geliyor; ilki önümüzdeki dönemde Snapchat'ten daha farklı açılımlar yapıp yapmayacağı, diğeriyse Facebook'un Snapchat'i bu alanda da takip edip etmeyeceği?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.