Nokia 3310 efsanesi geri geliyor!
Teknoloji

Nokia 3310 efsanesi geri geliyor!

Dayanıklılığıyla haklı bir şöhrete kavuşan Nokia 3310'u, Nokia bile yok edemedi. Bugüne kadar sapasağlam ayakta kalmayı başaran efsanevi telefon Nokia 3310, önümüzdeki günlerde yeniden piyasaya sunulacak.

Evan Blass'in basına sızdırdığı habere göre, Nokia markasının haklarına sahip Finlandiyalı HMD Global Oy markası, 27 Şubat'ta Barcelona'da başlayacak olan Mobile World Congress'te Nokia markalı dört telefonu tanıtacak. Bunlardan üçü Nokia 3,5 ve 6 halihazırda beklenen modeller. Çin'de piyasaya sunulan Android işletim sistemi kullanan Nokia 6 modeli 5.5-inch HD ekran, Snapdragon 430 system-on-chip, 4GB RAM, 16-megapiksel kamera özelliklerine sahip. Cihazların ortak özellikleri ise orta ve alt segment tüketicileri hedeflemeleri.

Bu üç Nokia modeli bir yana, haberde bahsedilen yeni telefonlar arasında en dikkat çekici olansa elbette 3310. 2000 yılında ilk kez satışa sunulan telefon, gelmiş geçmiş en dayanıklı telefon olarak biliniyor ve sağlamlığı birçoklarını ilginç deneylere sevk etmişti. Nokia 3310'un önümüzdeki günlerde MWC 2017'de tanıtılması bekleniyor. Söylentilere göre cihaz 59 euro fiyat etiketine sahip olacak. HMD'nin cihazla ilgili değişiklik yapıp yapmayacağı ise henüz net değil.

Yorumlar (5)
 1. Espresso Espresso

  Zamanın en güzel telefonlarından. Şimdi çıksa yine alırım :)

 2. Hepcanta Hepcanta

  Yine olsa yine alsak :)

 3. Logo Tasarım Fiyatları Logo Tasarım Fiyatları

  İşte bu güzel haber!

 4. Mustafa Erol Mustafa Erol

  230 tl ediyor

 5. Ali Mutlu Ali Mutlu

  Bende zamanında kullanmıştım. Şarj ömrünün 1 hafta sürmesi yılan oyunun olması ve melodi yapma programının içermesi 3310'nu benim için vazgeçilmez yapmıştır. Tabi şimdi olsa kullanır mıyım? tabi bu tartışılır bir konu :)