Nokia 3310 efsanesi geri geliyor!

Dayanıklılığıyla haklı bir şöhrete kavuşan Nokia 3310'u, Nokia bile yok edemedi. Bugüne kadar sapasağlam ayakta kalmayı başaran efsanevi telefon Nokia 3310, önümüzdeki günlerde yeniden piyasaya sunulacak.

Evan Blass'in basına sızdırdığı habere göre, Nokia markasının haklarına sahip Finlandiyalı HMD Global Oy markası, 27 Şubat'ta Barcelona'da başlayacak olan Mobile World Congress'te Nokia markalı dört telefonu tanıtacak. Bunlardan üçü Nokia 3,5 ve 6 halihazırda beklenen modeller. Çin'de piyasaya sunulan Android işletim sistemi kullanan Nokia 6 modeli 5.5-inch HD ekran, Snapdragon 430 system-on-chip, 4GB RAM, 16-megapiksel kamera özelliklerine sahip. Cihazların ortak özellikleri ise orta ve alt segment tüketicileri hedeflemeleri.

Bu üç Nokia modeli bir yana, haberde bahsedilen yeni telefonlar arasında en dikkat çekici olansa elbette 3310. 2000 yılında ilk kez satışa sunulan telefon, gelmiş geçmiş en dayanıklı telefon olarak biliniyor ve sağlamlığı birçoklarını ilginç deneylere sevk etmişti. Nokia 3310'un önümüzdeki günlerde MWC 2017'de tanıtılması bekleniyor. Söylentilere göre cihaz 59 euro fiyat etiketine sahip olacak. HMD'nin cihazla ilgili değişiklik yapıp yapmayacağı ise henüz net değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.