YouTube'un yeni fenomeni hidrolik press'te ezilen nesneleri izlemek

YouTube'un yeni fenomeni hidrolik press'te ezilen nesneleri izlemek

YouTube'un en çok izlenen ve en çok kazanan kanallarının konseptlerine aşinayız: Çocuklar için oyun kutusu açmak, yetişkinler için video oyunları yorumlamak, yemek yapmak ya da bebekler için animasyon yayınlamak... Uzunca bir süredir yeni bir konsepti görmediğimiz bu "çılgınlığa" eklenen en yeni konsept hidrolik press'le ezilen nesneleri izlemek oldu.

YouTube'dan geçtiğimiz Ekim ayında başlayan Hydraulic Press Channel, bugün 450 binden fazla kişi tarafından takip ediliyor ve videolarının toplam izlenme sayısı 45 milyonu geçti.

Kanalın sahibi ise Finalndiya'da hidroelektrik santraller için parçalar üreten küçük bir fabrikada çalışan Lauri Vuohensilta. Fabrikanın hidrolik press'ini kullanan Vuohensilta, farklı nesnelerin üstüne 100 tonluk ağırlığı indirerek evde deneme şansımızın olmadığı bir eğlenceye bizi davet ediyor. Kendisi de bazen çok eğleniyor.

Vuohensilta'nın videolarından güzel bir derleme yapan Quartz'ın gözlere şenlik videosu burada. Hidraulic Press Channel içinse bağlantıyı izleyin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.