Teknoloji odaklı e-ticaret sitesi incehesap.com 2017'de 9 haneli ciro hedefliyor

Teknoloji odaklı e-ticaret sitesi incehesap.com 2017'de 9 haneli ciro hedefliyor

Teknoloji ürünlerine odaklanan e-ticaret sitesi incehesap.com, yenilenen arayüzüyle kendi dikeyinde ilk 3'e girmeyi hedefliyor. Girişimin bu yıl ki hedefi 9 haneli bir ciroya ulaşmak.

İncehesap, yirmi yıla yakın bilişim sektörü tecrübesine sahip bir aile şirketinin girişimi. 2008 yılından bu yana teknoloji dikeyinde satış yapıyor ve ürün yelpazesi akıllı telefonlardan projektörlere, yazıcılardan mutfak ürünlerine kadar uzanıyor. 28 kişilik ekibiyle toplamda 500'den fazla markanın 6 bin çeşitten fazla ürününü e-ticaret kullanıcılarının beğenisine sunuyor.

Nurettin Erzen / İncehesap

İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Nurettin Erzen, incehesap.com'un 2016 yılında 6 milyon ziyaretçiyi ağırladığını ve bu trafiğin yüzde 60'ının mobilden, yüzde 40'ının da masaüstünden geldiğini paylaşıyor. Erzen mobilden verilen sipariş oranını paylaşmasa da önümüzdeki dönemde mobilden gelen ziyaretçileri daha fazla satışa çevirmek istediklerini aktarıyor.

Hedef: Kendi dikeyinde ilk 3'e girmek

Nurettin Erzen, teknoloji ürünleri dikeyinde farklılaşmanın zor olduğunu ve rekabetin fiyat odaklı devam ettiğini söylüyor. Fakat her şeye rağmen 2016'da bir önceki yıl göre (ciro bazında) yüzde 56 büyüdüklerini de ekliyor. Kendi dikeyinde Türkiye'nin ilk 3 e-ticaret kanalından biri olmak isteyen İncehesap, aldığım bilgilere göre ortalama sepet tutarında 900 TL'yi geçen bir performans sergiliyor. Bu da satışı yapılan ürünlerin boyutu anlamında fikir veriyor.

İncehesap, bir yandan rakipleriyle ürünler üzerinde rekabet ederken bir yandan da haber.incehesap.com adresinde teknoloji sektörüne dönük yayıncılık yapıyor. Ürün incelemelerini de Youtube üzerinde pyalaşıyor.

Ülkemizin 2016'da oldukça sancılı bir dönemden geçtiği ve bu gibi dönemlerde kişisel harcamaların rafa kaldırıldığını malum. Dolayısıyla İncehesap.com'un 2016 yılında önemli bir büyüme kaydettiğini söyleyebiliriz. 2017'de İncehesap'ın ne kadar büyüyeceğini kestirmemiz ise şu anki şartlar dahilinde biraz zor ama öngörülen hedeflere ulaşıldığında yeni bir haber daha yapacağımızı tahmin edersiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.