Trendyol 2016’da yüzde 80 büyüdü, 1 milyar TL ciroya ulaştı
Arama
E-Ticaret

Trendyol 2016’da yüzde 80 büyüdü, 1 milyar TL ciroya ulaştı

Trendyol, 2016’da Modagram.com’un kapanışıyla gündemimizdeydi ancak Türkiye’nin popüler online moda mağazası 2016’da da büyümeye devam etti Yılı yüzde 80 büyümeyle kapatarak 1 milyar TL ciroya ulaştığını açıklayan Trendyol, on bin metrekarelik yeni bir operasyon merkezi açma planını da duyurdu.

2010 yılında Demet Mutlu tarafından kurulan Trendyol, Türkiye’deki altıncı yılında kadınlara en çok hitap eden moda alışveriş sitelerinden biri olmayı sürdürüyor. 2016’da e-ticarete hakim hale gelen mobilin etkisini hisseden Trendyol, bu yıl mobil uygulamasının 5 milyon kez indirildiğini paylaşıyor. Trendyol’un ziyaretçi trafiğinin yüzde 65’i de mobilden geldi yine 2016’da.

Trendyol’un en hızlı büyüyen kategorileri arasında yılı yüzde 200 büyümeyle kapatan anne çocuk ve yine yılı yüzde 100 büyümeyle kapatan kozmetik kategorisi var.

2016’da bin kişilik bir ekibe ulaşan Trendyol, modayı herkes için erişilebilir hale getirme işlevine bu yıl da, mobil öncelikli olarak devam edecek.

Bugüne kadar yaklaşık 40 milyon dolar yatırım alan Trendyol’un yatırımcıları arasında Tiger Global, Kleiner Perkins gibi yatırım fonları ve Avrupa Kalkınma Bankası bulunuyor. Trendyol 2014’te karlılık seviyesini geçtiğini ve Türkiye’de moda dikeyinde bunu başarabilen tek e-ticaret şirketi olduğunu belirtiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Sedat dedi ki:

  Gerçekten iyi iş yapıyorlar. Ve yeni markalarla ile çalışmaya başladılar tebrik etmek lazım. Ayrıca civil ve denokids gelmesi etkili olmuştur.

 2. Murat Şenoman dedi ki:

  Demeti tebrik ediyorum. Bir kadın olarak erkeklerin kurduğu veya ortak olduğu tüm rakip private shopping sitelerini katladı ve private shopping de lider oldu.

 3. Nazim Erkan dedi ki:

  Dünyanın en uzun infografiği olabilir. Şirketten çok Demet Mutlu infografiği gibi olmuş. Ego tavan!

  1. Fatih Altunbaş dedi ki:

   Bu başarıyı sen elde etmiş olsaydın tüm Türkiye’ de helikopterden bildiri dağıtırdın.

 4. Taner Çağrıyan dedi ki:

  unutmayalım trendyol’un melek yatırımcısı emre kurttepeli. bu destek olmasa tiger,yabancılar bu paraları koymaz bu şirkette zor olurdu. bu paralarla Türkiye2iy anladıkta bu şirket global ne yapıyor?

Bir Yorum Yazın