x

Modagram.com kapandı

modagram-com

Trendyol’un bundan yaklaşık dört yıl önce faaliyete başlayan e-ticaret mağazası Modagram.com kapandı. Bir süredir Trendyol ile birleşme sürecinde olan mağaza, artık tamamen Trendyol çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Modagram.com adresinden de görebileceğiniz taşınma haberi, Modagram.com’un artık ayrı bir e-ticaret mağazası olarak konumlandırmayacağını işaret ediyor. Modagram.com Trendyol’un kendisine ait Modagram markasıyla birlikte sürekli ve sezon ürünlerinin satışına yer veren mağazasıydı. Modagram.com’un kapanışıyla birlikte burada gördüğümüz ürünlerin birçoğu yeni  sezon kategorisi altında Trendyol’a taşındı.

Trendyol’un bu birleşmesi, gerek online trafik gerek operasyonel verimlilik anlamında şirkete kazanç olarak dönebilir. Trendyol’un bizimle paylaştığı bilgilere göre, online alışveriş sitesi bu yıl yüzde 80 büyüdü ve en yakın rakibinden 2,5 kat büyük hale geldi. Girişim 2014’ten beri karlı durumda olduğunu da ekliyor.

Yorumlar (26)

 1. “2 tavaşanı kovalayan hiç birini yakalayamaz” tek bir işe odaklanmak her işte olduğu gibi internet girişimlerinde de başarılı olmanın en önemli ölçütlerinden doğru bir karar..

  Cevapla
  • Recep Yüksel |

   ne kadar güzel bir sözmüş

   Cevapla
  • Saçma. Bu işi çok mantıklı yapanlar da var. Babil.com büyük bir ekosistem olarak doğdu ve hâlâ devam ediyor. Hatta yüz tavşan yakalamaya çalışıyor desek yanlış olmaz. Çok daha farklı örnek ise THY. Anadolu Jet ve SunExpress ile havacılığı domine ediyor. Amaç, tavşanı yakalamaktan öte yol almaktır. Ve yol aldığınız zaman avlar da büyür.

   Cevapla
  • Başarı her zaman başarıdır 🙂 ModaSky hızla büyümeye devam ediyor..

   Cevapla
  • Klas bir deyişle konuyu özetlemişsiniz…

   Cevapla
 2. doğru karar bence özellikle yiyecek sektöründe de bu tür birleşmeler gerekiyor.

  Cevapla
 3. demek trendyolda işler yolda değil

  Cevapla
 4. Mesela yine isim vermeyeyim hepinizin bildiği ev dikeyin de ki bir sitenin tüm çalışanları Trump’a çağrıldı/taşındı ( anladınız ) ve tüm site ki ürünleri abi siteye aktardılar aynı zamanda diğer pazar yerlerine de açtılar ve bu dikey sitenin bu kadar çalışana maaş ödemesini abi site varken burada çırpınılmasını mantıksız buldular.

  Bakın, bunlar hep süreç bloğumu okuyun tüm Türkiye eticaret hikayesini bulursunuz. 2009 – 2010’da ikinci miladını yaşayan E-ticaret sektörü 2012 gibi bir den bire butikleşmeye döndü yüzünü ve bir sürü butik site açıldı, herkes/hepimiz bu iş tutar dedik.

  Şimdi çizgiler çekilince karlılık -de kalınca herkes manalı merkeze geri döndü, yarın ne olur bilinmez ama bugünü bu şekilde okumak doğru.

  Bunu birde şöyle okuyun ki kafanız karışmasın; Ebebek abi sitedir onun açtığı “bebek private shopping” butik sitedir aslında baktığınızda ikisi de dikey de gözükse de e-bebek abi sitedir. Minik bebek private shopping’de modagram’dır gibi görebilirsiniz.

  Cevapla
 5. mucibiErman |

  Ana markaya yeni müşteri profili kazandırır ve misyonunu tamamlar. Kar azaldığında ana markaya taşı gitsin. Maalesef dünyada da bu iş böyle.

  Cevapla
 6. insan yavrusu |

  Modagram kapandı yanlış bir yorumdur. Modagram e-ticaret faaliyetlerini sonlandırarak, içerik sitesi olarak yayına devam edecektir.

  Cevapla
 7. eagleisback |

  Bunun uzerıne fıkırlere,tecrübelere gerek yok yakında trendyol’da patlar.net…

  Cevapla
 8. Trendyoldan aldığımız ürünlerin faturalarında bile modagram yazarken bu ayrım gayrım nedendi ki zaten.

  Cevapla
 9. Severek takip ettiğim ve alışveriş yaptığım bir siteydi. Mecburen trendyoldan kaldığımız yerden devam edeceğiz : )

  Cevapla
 10. Modagram.com’un kapanması gerçekten üzücü, bizim gibi küçük işletmelerin önünün açılması için bir fırsat gibi görünsede, sektörü durumu için kötü bir durum

  Cevapla
 11. İnternette e ticaret sektörü gerçekten gittikçe çoğalıyor ve elini çabuk tutan bu e ticaret sektöründe yerini alır. Herşey bitmiş değil.

  Cevapla
 12. Kapanmasına şaşırdığım bir siteydi.Ama internet piyasasında dayanmak gerçeten zor

  Cevapla
 13. Bu kadar büyük bir pazar hacmi varken çekilmeleri enteresan, aynı şekilde zizigo da kapanmış ve trendyol a yönlendiriyor.

  Cevapla
 14. Bundan sonra alışverişlerimize Trendyol üzerinden devam edeceğiz.modagram.com un kapanması demek önemli ölçüde personelininde tasfiye edilmesi anlamına geliyor.Buda ülkemiz için pek olumlu bir durum değil.

  Cevapla
 15. Birleşmek her zaman güçlendirir. Geçiş sürecini daha aktif kullanabilirlerdi.

  Cevapla
 16. Acaba olurmu diyerek yola çıkılan hiçbir girişimin başarılı olabileceğini düşünmüyorum. Ama bu tersi bir durumda başarının mutlaka gerçekleşeceğinide göstermez.

  Cevapla
 17. O değilde ürünleri güzeldi. Trendyol karmaşası içerisinde arada kaynar giderler.

  Cevapla
 18. Hizmet aldığımız böyle büyük sitelerin kepenk indirmesi beni korkutuyor.

  2009 yıylında da teketek.com, koysepete.com gibi büyük siteler bir bir kapanmıştı.

  Cevapla
 19. yazık olmuş güzel site idi

  Cevapla
 20. Ödeme problemleri nedeniyle birçok tedairkçi bu tarz sitelerle çalışma taraftarı değil artık.

  Cevapla
 21. O kadar çok moda içerik ve ticaret sitesi var ki..Bence artık bu tarz internet girişimi yapacak kişiler önce sosyal medyadan başlamalı işe.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın