Yerli girişim Jetlink: 'Chatbot' temelli müşteri mesajlaşma uygulaması
Girişim

Yerli girişim Jetlink: 'Chatbot' temelli müşteri mesajlaşma uygulaması

 • E-ticaret şirketleri için satışa yönelik mesajlaşma servisi ve müşteri destek aracı olarak konumlanan Jetlink, bu ay içinde beta olarak yayın hayatına başladı.

jetlink-logoE-ticaret şirketleri için satışa yönelik mesajlaşma servisi ve müşteri destek aracı olarak konumlanan Jetlink, bu ay içinde beta olarak yayın hayatına başladı.

Jetlink'i platformun sunduğu SDK ile mobil uygulamalar, widget ile web siteleri ve Messenger gibi bağımsız mesajlaşma servislerinde kullanabiliyorsunuz.

Müşterinin olduğu her yerde yerde hizmet vermeyi hedefleyen girişim, tahmin edebileceğiniz gibi bu yılın popüler konusu chatbot teknolojisini de yakından kullanıyor. Tekrarlayan müşteri talepleri gibi durumlarda chatbot altyapısını devreye sokan platform, müşteriyle gerçek bir müşteri temsilcisinin konuşması gereken anlarda da gerekli yönlendirmeyi yaparak hibrit bir yapıda çalışıyor.

jetlink-gorsel

Jetlink'e göre araştırmalar, insanların yüzde 64'ünün müşteri temsilcileriyle konuşmaktan ziyade mesajlaşmak istediğini söylüyormuş. Bunun yanında anlık mesajlaşma uygulamalarının 3 milyardan fazla kullanıcıya ulaştıklarının da altını çizen kurucu ortaklar, markaların müşteri destek ve mesajlaşma yoluyla satış ('conversational commerce') ihtiyaçlarını böyle bir ürünle çözmeye karar vermiş.

jetlink-ekran-goruntusuKaan Tezgel ve Ozan Can Köseley tarafından kurulan girişim, henüz beta sürecindeyken ebebek, Erikli, KasapDöner ve CNR Expo gibi dikkat çekici markalarla çalışmaya başlamış.

SaaS modeliyle fiyatlandırma yapan Jetlink'i aylık 19 dolardan başlayan fiyatlarla kullanabiliyorsunuz. Platformda ücretlendirme ise tekil kullanıcı, sistemi kullanacak çalışan sayısı ve sistemin kullanılacağı mecra sayısına göre değişiyor.

Kısa süre içinde ürüne kampanya modülü ve otomasyona bağlı sanal e-ticaret asistanı gibi özellikler eklemeyi planlayan girişimciler, uzun vadede ise başta Pakistan ve Endonezya gibi ülkeler başta olmak üzere yurtdışına açılmak istiyormuş. Bu arada Jetlink ekibinin büyümelerini hızlandırmak adına yatırım arayışı da bulunuyor.

Müşteri memnuniyetini yükseltmek, satışları arttırmak ve maliyetleri düşürmek gibi değerler sunan Jetlink hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar (9)
 1. Siteyi inceledim güzel mesajlaşma servisi gibi. Chatbotluk bir kısım yok sistemlerinde

  1. Merhaba, yorumunuz için teşekkürler. Chatbot servisi şu anda firmalar bazında geliştiriliyor. https://jetlink.io/jetbot üzerinden ürün detaylarını görebilirsiniz.

   Dashboard tarafında ise Chatbot'a ait bir ekran şu an için bulunmuyor. Entegrasyonları müşteri tarafında custom olarak yapıyoruz.

   Örnek bir public botumuz aşağıdadır. https://www.facebook.com/jetdictionary/

 2. https://www.intercom.com/ ile aynı sistem keşke ücretsiz sürüm ile intercom'un bir adım önüne geçebilseniz. Türk girişimi olması güzel.

 3. Cem Tan Cem Tan

  neye üzülüyorum biliyorumsunuz kocaman girişim yap ,türkçe dili ekleme türk bayragı ekleme , americadan olsa bu girişim adam slidera kendi ülkesinin bayragını goysunu gere gere ekler , neyden utanıyorsunuz kardeşlerim yani komple ingilizce olunca tüm dunyadan daha çokmu istek talep alacaksınız, ? dil bayragı eklemden utanan bir girişimin türk müşterilerini hak ettigini düşünmüyorum , bizim ülke hariç her ülkede startup yapan arkdaşlar ülkerinin dili olmadan yayına girmiyor , söyleyecek laf bulamıyorum ,

  hayırlı olur belki ...

  1. Ibrahim Ibrahim

   Aynen bende sana bu konuda katılıyorum. Sitede türkçe dil seçeneği bile eklenmemiş.

 4. Madem yerlisiniz neden Türkçe yok sitenizde? Sitenize girip inceleme yapmak isteyen herkes İngilizce bilmek zorunda mı? Dil seçeneği eklemek o kadar zor mu? Yerli girişimler neden sadece İngilizce olan site yaparlar ki? Açılış sayfasında Türkçe olsundan vazgeçtim en azından dil seçeneği koyunda yerli olduğunuzu anlayalım. Sizde yerli diye haber yapıyorsunuz. Neresi yerli?

 5. Batuhan Batuhan

  Mesajlaşma önümüzdeki yılların olayı. Çağrı merkezleri ve müşteri destek ekipleri kesinlikle buna ayak uydurmak zorunda kalacaklar. Arkadaşlara başarılar...

 6. Kendi vatanının vatandaşının dilini, hangi satış stratejisi gereği sitenize yüklemiyorsunuz merak ediyorum. Sözde yerli özde... yinede başarılar

 7. gerek SaaS gerekse sektörün dili ingilizce olduğu için çıkışı ingilizce yapmışlardır. Tabi ki ülkemizden çıkış yapan bir girişimin türkçe koyması güzel olurdu ancak yapıcı olup biraz beklemekte fayda var.