Evidea, ilk fiziksel mağazasını açıyor
E-Ticaret

Evidea, ilk fiziksel mağazasını açıyor

Ev dekorasyonu ve mobilya alanlarında Türkiye'nin önde gelen e-ticaret sitelerinden biri olan Evidea.com, 2 milyon TL'lik yatırımla ilk fiziksel mağazasını açıyor.

2017'de yılında mağaza sayısını arttırmak isteyen Evidea, ilk mağazasını 10 Aralık Cumartesi günü saat 13.00'te Maltepe'de açacak.

2500 metrekarelik büyük bir alanda açılacak olan mağaza, binlerce ürün barındıracak. Perakende sektörünü teknolojiyle buluşturmayı hedefleyen Evidea, mağazasına sığdıramadığı ürünleri ürünmatikler aracılığıyla sipariş alıp müşterilerinin evlerine teslim edecek.

2016 yılı itibari ile hedefledikleri büyüme oranını gerçekleştirdiklerini belirten Evidea.com Kurucu Ortağı Tuğberk Keselioğlu, 2017'ye güçlü bir giriş yapacaklarını belirtiyor. Açılışa özel indirimler de sunacak olan Evidea, e-ticaret sektöründeki başarısını perakende sektörüne taşımayı hedefliyor.

2015'te 50 milyon dolar değerlemeyle Tiger Global'den 3 milyon dolar yatırım alan Evidea, daha önce yine Tiger'dan 2 milyon dolar yatırım almıştı. Yıllar geçtikçe kendini ispat eden şirketin melek yatırımcısının Mynet kurucusu ve GBA Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar (3)
  1. Nasıl olacak acaba? Mağazada da 1 ayda mı teslim edecekler ürünleri?

  2. Saçmodelleri Saçmodelleri

    Mantıklı bir karar, mevcut depoları zaten vardı.Ürünleri sadece depoda tutmak yerine mağazada hem stoklayarak hemde sunabilecekler.Ancak tabi mağaza giderlerini karşılama durumu heleki ülkenin şuan ki durumunda ne kadar sağlıklı bir karar tartışılır.Bir çok şirket bu tarz ekonomik durumlarda küçülmeye giderken evidea farklı bir hamle ile karşımızda.Mağazacılık pazarında doldurabilecekleri bir açık gördüler sanırım.Ancak mağazacılık evideanın iş modelinin iskeleti olan Drop shipping olayına baya bir ters durum.

  3. Koçtaş ve Tekzen gibi yapılara rakip olabilecek bir başlangıç yapılabilir ama ekonomik gündem bunu baltalayabilir de... Yine de denemiş olmaları umut verici umarım başarılı olurlar. Seçtikleri yer ve bölge oldukça stratejik. Daha önce online mağazalarından alışveriş yapmış olanlara fiziki mağazalarının açılışını cep'ten mesaj atarak bildirmişlerdi. Umarım başarılı olurlar...